لرستان با ورود سه شهید گمنام، عطر شهادت گرفت.

به گزارش سفیرافلاک، شهر را آب و جارو زده اند، از دور صدای مداحی و نوحه خوانی در وصف شهدا شنیده می شود، بوی اسپند به مشام می رسد و مردمانی که چشم به راه دوخته اند تا لاله های گمنام به وطن بازگردند.

یکی با صدای مداحی سینه می زند، دیگری بغض امان را بریده و گریه می کند، کمی آن طرف تر مادری که توان ایستادن ندارد، قاب عکس فرزند شهیدش را محکم روی سینه گرفته و با گوشه چادرش اشکهای بیقرایش را پاک می کند، جلوتر که می روم، می گوید پسرم ۱۷ ساله بود که به جبهه رفت، رفت و هیچ وقت پیکرش بازنگشت حالا هر شهید گمنامی که می بینم می گویم شاید این همان یوسف گمگشده من باشد.

امروز سه یوسف گمگشته وارد لرستان شدند، کم نبودند پدران و مادران شهدایی که آنقدر چشم به راه عزیزان خود ماندند که پرکشیده و آسمانی شدند، ولی امروز مردم شهید پرور لرستان با شکوه و عظمتی خاص به استقبال پیکر پاک شهدا آمده اند تا بگویند همه ما مانند خانواده شما هستیم.

لرستان عطر شهادت گرفت

خوش آمدید به خطه دلاورمردانی که در دفاع مقدس ۶۳۰۰ شهید را تقدیم کردند، امروز سه شهید گمنام، قدم بر دیدگان ما گذاشتند و حال و هوای شهر را بهشتی کردند، بوی شهادت از هر جای شهر به مشام می رسد و همه بی تاب و بیقرار خود را به تابوت پاک شهدایی می رسانند که روزگاری با قد و قامتشان در برابر دشمن ایستاده و سبب پیروزی شدند.

در حالی لرستان میزبان پیکر شهدای گمنام است که شهر همچنان حال و هوای سالگرد شهادت سردار سلیمانی را دارد، شهر مدتهاست حال و هوای شهادت به خود گرفته اما چه به موقع به شهر ما آمدید، درست زمانی که مهیای عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) هستیم، شاید در لحظه شهادت سربندی منقش به نام این بانوی بزرگ بر سر داشتید که اینگونه در ایام روزهای مقدس به شهر بازگشته اید.

نمی دانم پدران و مادرانتان زنده هستند یا نه، اما دیدن هر پیکر پاک شهید گمنام، دلهای والدین شهدای جاویدالاثر را تا آسمان پر می دهد.

در میان استقبال کنندگان، جوانانی پرشور آمده اند تا بگویند راه شهدا ادامه دارد، خود را به پیکر شهدا می رسانند و چند لحظه ای سر بر تابوت گذاشته و زمزمه می کنند، یکی دیگر شفاعت را از شهدا درخواست می کند، دیگری هم پارچه ای را به رسم تبرک به تابوت می مالد و آن را با احترام به دست می گیرد.

ورود آلاله های سرخ به وطن

آری اینان همان جوانانی هستند که در سرما و گرما برای دفاع از وطن و ارزشها، مظلومانه بر روی دستان همرزمان خود جان شیرین را تقدیم کردند تا در راستای امنیت و آزادگی وطن، دین خود را ادا نمایند.

سرهنگ محسن رشیدی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: همزمان با ایام فاطمیه پیکر پاک سه شهید گمنام امروز وارد استان شد که در شهرهای بروجرد، دورود و چالانچولان به خاک سپرده می شوند.

وی افزود: امروز پس از برگزاری مراسم استقبال، پیکر شهدا به سه نقطه از شهر خرم آباد انتقال داده می شود که مراسم شبی با شهدا در ساعت ۲۰ در  مصلی الغدیر، حسینیه ثارالله و مسجد امام حسن عسگری گلدشت شرقی برگزار می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: فردا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در شهرستان بروجرد مراسم استقبال از پیکر شهید برگزار می شود و سپس مراسم شبی با شهید در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه در مسجد امام(ره) برگزار می گردد، سپس روز پنج شنبه ساعت ۹ صبح پیکر شهید از مسجد امام(ره) تا امامزاده جعفر (ع) تشییع و در پادگان ۲۴ بعثت نیروی زمین سپاه بروجرد به خاک سپرده می شود.

لرستان میزبان ۳ شهید گمنام

رشیدی بیان کرد: مراسم استقبال از شهید گمنام در دورود نیز فردا ساعت ۱۶ در میدان حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می شود و مراسم شبی با شهدا همزمان با نماز مغرب و عشاء در مصلی این شهر برپا خواهد شد، مراسم تشییع نیز روز پنج شنبه ساعت ۹ صبح از میدان امام حسین(ع) آغاز و پیکر یکی از شهدا در صنایع نظامی به خاک سپرده می شود که پیکر یکی دیگر از شهدا نیز در چالانچولان پس از برگزاری مراسم تشییع و به خاک سپرده می شود.

رشیدی بیان کرد: شهید گمنامی که در بروجرد به خاک سپرده می شود، ۱۷ ساله بوده که در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسیده است، همچنین پیکر دو شهید دیگر که در شهرستان دورود به خاک سپرده می شود، یکی ۱۵ ساله در عملیات خیبر در منطقه مجنون و یکی دیگر از شهدا ۱۷ ساله در عملیات بدر و در شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۰۴ شهید گمنام در ۳۳ نقطه از استان به خاک سپرده شده اند که در ماه های گذشته هویت سه شهید گمنام مشخص شد.

انتهای پیام/