حجت الاسلام پیریایی گفت: بهترین الگو برای بشریت و بانوان، حضرت فاطمه(س) است که نه تنها در نقش مادر و همسر بسیار نمونه و ممتاز بود بلکه از نظر فکری و عقلی نیز بسیار توانمند بود که نمونه آن خطبه فدکیه بوده که نمونه ای از تراوشات علمی این بانوی بزرگ است.

حجت الاسلام محمد پیریایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: شخصیت هر کسی را معرف او مشخص می کند، شخصیت حضرت فاطمه(س) را خدا به بشریت معرفی می کند به طوری که نزول سوره کوثر به معنای این است که می خواهد شخصیت بزرگ بانوی اسلام را به عنوان کسی که الگوی بشریت است اعلام و معرفی نماید.

وی افزود: همچنین خداوند در سوره انسان، سخاوت حضرت زهرا(س) را بیان می کند که در طول سه روز روزه داری، افطار خود را به فقیر و اسیر و یتیم تقدیم می کنند و این نشان از سخاوت و بزرگی دخت نبی اکرم(ص) دارد.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) نماینده همه زنان عالم است، تصریح کرد: بهترین الگو برای بشریت و بانوان، حضرت فاطمه(س) است که نه تنها در نقش مادر و همسر بسیار نمونه و ممتاز بود بلکه از نظر فکری و عقلی نیز بسیار توانمند بود که نمونه آن خطبه فدکیه بوده که نمونه ای از تراوشات علمی این بانوی بزرگ است.

حجت الاسلام پیریایی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) بانویی بودند که در راه دین و اسلام به شهادت رسید و هیچگاه تاریخ، پهلوی شکسته و آتش خانه حضرت فاطمه(س) را فراموش نخواهد کرد.

وی بیان کرد: خداوند چند بار جبرئیل را فرستاد که سلام من را به فاطمه(س) برسان و بگو چه خواسته ای دارد، در جواب حضرت زهرا(س) فرمودند برای من هیچ چیز بهتر از عبادت خدا نیست و چیزی نمی خواهم.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه(س) به گونه ای است که بهترین الگو برای همه انسان ها می باشد و با تاسی از بزرگ بانوی اسلامی می توان سعادتمند شد.

انتهای پیام/