فرماندهی شهید سلیمانی، فرماندهی بر قلب ها بود و با مقاومت در برابر استکبار، ناجی مظلومان جهان شد.

به گزارش سفیرافلاک، سردار سلیمانی یک راه و مکتب است و امروز دلدادگان حاج قاسم در این مکتب درس می آموزند و از معرفت و زندگی «شهید سلیمانی» الگو می‌گیرند.

دشمن خیال می کرد با ترور سردار سلیمانی می تواند در منطقه جولان بدهد و نقشه های خود را عملیاتی کند اما خیالی باطل بود و امروز سردار سلیمانی پررنگ تر از هر زمان در دل عاشقان و دلدادگانش جای دارد و محبوب دل ها بوده و نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها و در میان مسلمانان منطقه سردار سلیمانی را به عنوان یک قهرمان می‌شناسند.

همدلی و انسجام نیروهای جبهه مقاومت

سردار حبیب الله توکلی جانشین فرمانده سپاه لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: حاج قاسم چهره ای بود که در بین همه جهان به عنوان ناجی و رزمنده ظلم ستیز، استکبار ستیز، مدافع مظلوم و انقلابی شناخته شده وهمه ملت ها به این شخصیت ادای احترام می کردند.

وی افزود: این شهید عزیز به عنوان یک نظامی برجسته توانست در مدتی که مسئولیت سپاه قدس را بر عهده داشت خواسته امام خمینی(ره) و امام خامنه ای را تحقق ببخشید آن هم تشکیل بسیج مردمی در جبهه مقاومت اسلامی در عراق، سوریه، یمن، فلسطین و… انسجام بین گروههای مقاومت مردمی در جهت مبارزه با مستکبران جهان بود.

جانشین فرمانده سپاه لرستان عنوان کرد: امروز شاهد همدلی وانسجام بین نیروهای جبهه های مقاومت اسلامی به سمت یک هدف و زیر پرچم ولایت هستیم که این امر با زحمت های حاج قاسم شکل گرفت.

دستاوردهای بزرگ سردار سلیمانی در منطقه

وی بیان کرد: حاج قاسم به همه مردم منطقه نشان داد با توکل به خدا، اراده و اخلاص می توانند بدون توجه به تجهیزات دشمن بر آنها غلبه کنند وبه پیروزی برسند، نمونه آن ملت مظلوم یمن که با پیروی از مکتب حاج قاسم بعد از ۸ سال حمله سعودیها و هم پیمانانشان امروز ضربات سنگینی به آنها وارد می کنند، یمنی ها به تجهیزات وامکاناتی دست یافته اند که دشمنان و عربستان سعودی احساس ترس و ناامنی می کنند.

سردار توکلی تصریح کرد: ۸ سال قبل در یمن حتی سلاح های معمولی وجود نداشت ولی امروز با تبعیت از رهبری و پیروی از مکتب حاج قاسم به موشک های نقطه زن و پهباد های با برد بیش از ۲ هزار کیلومتر دست یافته اند و هیچ کجا در عربستان امن نمی باشد که اینها از دستاوردهای بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز پیوند بین ملت ها در مقابل دشمنان وارتقاء آمادگی حاصل مکتب حاج قاسم است و این انسان محو ولایت و ذوب در ولایت بود، این شهید عزیز در وصیت نامه تاکید دارند همواره در کنار ولایت وتحت امر ولایت باشید، مخاطب وصیت حاج قاسم همه مردم، مسئولان و جبهه مقاومت است و امروز سید حسن نصرالله رهبر حزب الله، رهبر یمنی ها در عراق وسوریه خود را مطیع امر ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای می دانند.

حضور حاج قاسم در همه عرصه‌ها

جانشین فرمانده سپاه لرستان گفت: فردای قیامت همه ما با شهید سلیمانی و همه شهدا روبرو می شویم و باید جوابگو آنها باشیم و آنچه که از ما خواسته اند انجام بدهیم، شاخص هایی که این شهید عزیز به جا گذاشته این است که در متن و بین مردم است و هیچ گاه خود را از مردم جدا نمی کردند و همیشه در انجام کارها اخلاص داشت و کار را برای رضای خدا انجام می دادند.

وی یاد آور شد: این مرد بزرگ درهمه صحنه های پرخطر ودر همه جغرافیای جبهه مقاومت حضور داشت و در همه عملیات خود پیش قدم وفرمانده میدان بود و در ساده زیستی، پاک دستی و… بی نظیر بود حاج قاسم مرد میدان در سیل و زلزله، مبارزه با ضد انقلاب و در جبهه های مقاومت بود.

سردار توکلی افزود: حاج قاسم پس از شهادت حاج احمد کاظمی و یارانش بسیار بی تاب بود وهمیشه از خدا طلب شهادت و پیوستن به یاران وهمرزمانش را می کرد وبالاترین اجر ومزد شهادت در سرزمین اباعبدالله الحسین(ع) را دریافت نمود.

تشییع میلیونی شهید سلیمانی

وی بیان کرد: حضور ۴۰ میلیون نفر از همه نقاط جهان برای مراسم تشییع این شهید عزیز نشان از اینکه به معنای واقعی سردار دلها و درهمه قلوب آزادیخواهان و ملت‌های مقاومت جای داشت وهمه گروه‌های مقاومت و آزادیخواهان به دنبال انتقام این شهید عزیز هستند وامیدواریم شفاعت این شهید عزیز شامل حال همه ما شود.

حمیدرضا قاسمی کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به اینکه شهید سلیمانی یک مدیر استراتژیست بود، اظهار داشت: استراتژیست کسی است که به تئوری پردازی و تدوین استراتژی برای آینده یک سازمان و حتی فراتر از آن، در کشور ایران و در یک پهنه گسترده جغرافیایی به نام جبهه مقاومت، می پردازد.

وی افزود: شهید سلیمانی در هر کدام از این سطوح، یک استراتژیست بود که به تدوین راهکارهایی برای حرکت به سمت آینده در قالب در نظر گرفتن زمان، مکان و عوامل استراتژیک عمل می کرد.

فرمانروایی حاج قاسم بر قلب‌ها

کارشناس سیاسی عنوان کرد: کلمه استراتژی از علوم نظامی به سایر علوم از جمله مدیریت، راه پیدا کرد و شهید سلیمانی یک نظامی استراتژیست و پیشگام بود و بقیه را به سمت خود فرا می خواند و اگر هم فرا نمی خواند، به دلیل دقت، صداقت و تخصصی که در طراحی ها داشت، دیگران خود به خود تشویق می شدند.

وی با اشاره به فرمانروایی حاج قاسم بر قلب ها، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی مدیری بود که بر دیگران اثر معنوی می گذاشت و همکاران، زیردستان و تمام کسانی را که با او در ارتباط بودند، تحت تاثیر جذبه، شخصیت و ویژگی های درونی خود قرار می داد و در واقع فرماندهی او، فرماندهی بر قلب ها بود، چرا که از صمیم قلب، او را پذیرفته بودند.

قاسمی بیان کرد: شهید سلیمانی از جذابیت شخصیتی، اثرگذاری، اثرپذیری و نفوذ کلام برخوردار بود در مواجهه با همکاران، زیردستان، بالا دستان، دشمنان و… سبک رهبری متفاوتی داشت و در همه سبک ها، نفوذ کلام او، حرف اول و آخر را می زد.

نقش آفرینی موثر سردار سلیمانی

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی یک مدیر اجرایی توانمند بود، گفت: برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، رهبری و بسیج منابع و امکانات از وظایف مدیران است و شهید سلیمانی این وظایف را به خوبی انجام می داد، بازخورد می داد و بازخورد می گرفت و انجام این وظایف، در نقش آفرینی ها و کارهای بزرگ او، موج می زد.

مدرس دانشگاه تاکید کرد: شهید سلیمانی یک مدیر بحران نمونه بود که در مواقع بحران، ۴ مرحله مدیریت بحران را طی و به خوبی آن را کنترل و در بسیاری از موارد پیش بینی می کرد و در عرصه های بحران زده، مداخله می کرد و فرآیند مدیریتش به بازسازی ویرانی های بعد از بحران منتهی می شد؛ فقط بحران را کنترل نمی کرد، بلکه عواقب آن را هم بازسازی می کرد که نمونه اش را در عرصه دفاع مقدس، جبهه مقاومت، سوریه، لبنان، جنگ ۳۳ روزه و… که نقش آفرینی کرده است شاهد بوده ایم.

قاسمی بیان اینکه شهید سلیمانی یک نظامی بلندپایه، برجسته و با علم و هنر طراحی میدان جنگ آشنا بود و از این بابت، یک استراتژیست نظامی بود، اظهار داشت: شهید سلیمانی، در عرصه های مختلف مدیریت، رهبری، تدوین استراتژی و… خوش درخشید و میراث گرانبهایی از خود برجای گذاشت؛ او می تواند در بخش های مختلف اجرایی و نظامی، راهنمای عمل مدیران باشد و همچنین الگوی مدیریتی خوبی برای تدوین، در قالب کتاب های درسی و آکادمیک باشد.


انتهای پیام/