حجت الاسلام شاهرخی گفت: لرستان خاستگاه علما، فقها و عارفان است و آیت الله صادقی ۶۰ سال در این استان منشاء خدمات دینی و مذهبی بودند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلیمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت اله صادقی که در مدرسه علمیه کمالیه برگزار شد، اظهار داشت: آیت اله صادقی در مکتب نبوی، علوی و فاطمی پرورش یافت و عمر خود را در مسیر تعلم، تفهیم و ترویج معارف و آموزه های اهل بیت(ع) سپری نمود.

وی افزود: کسانی که با مجاهدت، شمعی شدند که دنیا را نورانی کردند در نزد خدا جایگاه خاصی دارند، این علما پاسداران مرزهای عقیدتی بوده و آموزه های ناب اسلامی را ترویج و تبیین می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: علما در گفتار و رفتارشان وظیفه دشواری بر عهده دارند و سخنگویی علما باید به گونه ای باشد که بر دلها بنشیند و تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: آیت اله صادقی عمر خود را با تواضع، مهربانی، صداقت، نیکوکاری و به دور از حسد گذراند و این برای ما باید مورد توجه باشد که شرایط  خود را با مردم چگونه تنظیم کردند و در محرومیت زدایی و رسیدگی به مردم سر از پا نشناختند و علمای بزرگ ما در این استان چنین بودند.

وی بیان کرد: حضرت آیت اله صادقی در نزد آیت اله بروجردی(س) سالها بهره جست، البته لرستان خاستگاه علما، فقها و عارفان است و آیت اله صادقی ۶۰ سال در این استان منشاء خدمات دینی و مذهبی بودند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: اگر یاری خدا نباشد چه کسی می تواند همه این ویژگی ها را در خود داشته باشد و این توفیق نصیب هر کسی نمی شود و خدا این کارنامه ارزشمند را به کسانی که در مسیر الهی قدم بردارند اعطا می کند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به سالروز شهادت دخت نبی اکرم(ص)، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) شخصیتی است که ائمه اطهار(ع) بر سر سفره علم او بهره گرفتند و با توجه به اینکه همه فضیلتها در درون رضایتها نهفته است، رضایت حضرت فاطمه(س) رضایت خداوند است.

وی گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و خون شهدا امروز مجالس فاطمی در شهر و روستا و دورافتاده ترین نقاط کشور برگزار می شود و بعد از انقلاب آموزه های ایام فاطمیه گسترش یافت و با اتحاد و همدلی مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام/