کیانی فر با بیان اینکه بیش از ۳۰ گونه گیاهان دارویی در لرستان کشت می شود، گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی در تمام شهرستان های استان و بر اساس شرایط آب و هوایی انجام می‌شود.

محمدحسن کیانی فر در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در استان لرستان در بحث توسعه گیاهان دارویی بیشترین فعالیت را داشته‌ایم, البته باغبانی استان روند طبیعی خود را در بحث توسعه کشت درخت در اراضی شیبدار و توسعه باغات در اراضی را نیز طی میکند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ گونه گیاهان دارویی در استان کشت می شود، افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی در تمام شهرستان های استان و بر اساس شرایط آب و هوایی انجام می‌شود؛ بیشتر تولیدات گیاهان دارویی به استان‌های دیگر ارسال می شود و پس از تجمیع از دیگر استان ها صادرات انجام می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: کشت گیاهان دارویی در استان با یک چشم انداز ۱۰ ساله آغاز شده است که در آن سالانه ۱۸۰۰ هکتار کشت صورت گیرد؛ بخشی از کشت در اردیبهشت و فروردین ماه آغاز شده است و تاکنون بیش از ۵۰درصد از کشت‌ها صورت گرفته است و قطعا تا پایان سال این میزان کشت به صددرصد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی جهاد کشاورزی بحث متقاضیان و منابع مالی برای تسهیلات است که اگر این میزان تسهیلات افزایش یابد متقاضیان بیشتری داریم که می‌توانند این نوع کشت ها را انجام دهند.

انتهای پیام/