امیری با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی در اطاعت محض از رهبری بود، گفت: شهید سلیمانی نماد مبارزه با استکبار و استعمار است.

امیرعلی حیدر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یکی از نعمات انقلاب اسلامی شکوفایی افراد توانمندی مثل شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی افزود: شهید سلیمانی در همان سنین جوانی به‌عنوان یک فرمانده مقتدر در ایام دفاع مقدس رشادت‌ها و تلاش‌های بسیاری از خود نشان داد، ایشان تواضع را سرمشق قرار داده و مثل یک پدر مهربان با سربازان رفتار می‌کرد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: سردار سلیمانی در مسائل نظامی به اوامر فرمانده توجه می‌کرد و در زمان فرماندهی خود نیز فقط به خداوند توکل می‌کرد و از خود گذشتن و ترجیح دادن دیگران را بر خود واجب می‌دانست.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی تا زمان شهادتش ایثارگر بود، اولین کاری که کرد بسیج را در کشورهای جبهه مقاومت گسترش و منافع ملی، منافع نظام و منافع دین را بر خود ترجیح داد.

امیری گفت: در سیل خوزستان نیروهای حشدالشعبی را به کمک این استان آورد، شهید سلیمانی سرمشقی برای همه ما در تمام مراحل زندگی می‌باشد، در هرجایی کار می‌کرد دیگران را بر خودشان مقدم می‌دانست و این معنای واقعی ایثارگری است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی در اطاعت محض از رهبری بود، کسی که پا به‌پای ولایت رفت موفق خواهد شد، ولایت را بایستی مثل شهید سلیمانی باجان و دل دوست داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی متأثر از مکتب ایثار، شهادت و جهاد امام حسین(ع) است، افزود: مکتب شهید سلیمانی سراسر درس ازخودگذشتگی، ایثار، کار و تلاش، ولایت‌پذیری محض، از خود گذشتن، دشمن‌شناسی و موضع‌گیری به‌موقع است.

امیری بیان کرد: شهید سلیمانی از سردار سلیمانی خطرش برای استکبار، استعمار و نظام سلطه بیشتر می‌باشد، چراکه ایشان نماد مبارزه با استکبار و استعمار است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به رو به افول بودن آمریکا و اهمیت حمله موشکی ایران به عین الأسد، بیان کرد: شهید سلیمانی یک ژنرال به‌یادماندنی برای کل آزادی‌خواهان است، آمریکا فکر می‌کرد اگر حاج قاسم از سر راه برداشته شود، ایران را مهار می‌کند درحالی‌که با توجه به فرمایش امام خمینی (ره): «اگر پرچم از دست سرداری بیفتد ده‌ها سردار دیگر پرچم را بلند می‌کنند».

انتهای پیام/