امیری گفت: حمله به پایگاه عین الاسد، شروعی برای فروریختن هژمونی آمریکا بود.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: بعد از شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی، اولین کاری که جمهوری اسلامی ایران انجام داد تا اقتدار خود را به دنیا نشان دهد، این بود که دو پایگاه آمریکایی در عین الاسد زیر ضربات موشکی ایران قرار گرفت.

وی افزود: از جنگ جهانی دوم تاکنون هیچ کشوری جرات حمله این چنینی به آمریکا را نداشته است اما جمهوری اسلامی ایران نشان داد توان موشکی ایران بسیار توانمند و پرقدرت بوده و این تنها گوشه ای از اقدامات منتقمان خون سردار سلیمانی است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: حمله موشکی به پایگاه های آمریکا در عین الاسد نشان داد که هیمنه آمریکا برای جمهوری اسلامی ایران ترساننده نیست و این اقدام، شروعی برای فروریختن هژمونی آمریکا بود.

امیری بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که اگر اراده کنیم، آمریکا باید منطقه را ترک کند و همین اقدام سبب شد تا دنیا روی صلابت و اقتدار و همچنین فناوری پیشرفته ایران حساب ویژه ای باز کند چرا که به مرحله ای رسیده که پایگاه های آمریکا را مورد حمله قرار می دهد.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا بعد از این حمله، متوجه شد که با قدرت جمهوری اسلامی ایران روبروست و قدرت ایران از منطقه ای به ابرقدرت تبدیل شده است به طوری که علاوه بر این، جمهوری اسلامی ایران پهباد آمریکایی را می زند و به خوبی دست آنها را خوانده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به برگزاری مانورها و رزمایش هایی که اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهند، گفت: این مانورها ثابت می کند که قدرت جمهوری اسلامی ایران از منطقه ای به سمت قدرت جهانی خیز برداشته و در این مسیر حرکت می کند.

انتهای پیام/