ائمه جمعه لرستان با بیان اینکه همگرایی و وحدت حول محور اصول امامین انقلاب محقق می‌شود، عنوان کردند: دشمنان حتی در فضای مجازی از نام و مکتب شهید سلیمانی هراس دارند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: با توجه به اینکه همچنان در استان و کشور ما ویروس کرونا وجود دارد لازم است اصول بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کنیم چراکه با افزایش و گسترش بیماری، اقتصاد و معیشت مردم دچار مشکل و مختل می‌شود و مسائل دینی را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی با اشاره به برپایی برنامه‌های دهه بصیرت و دهه فاطمیه، افزود: برپایی خیمه‌های حضرت فاطمه (س) در محلات و کوچه‌ها و خیابان‌ها نسبت به سال‌های پیشین چشم‌گیرتر بود و این‌گونه تعظیم شعائر الهی قابل‌تقدیر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: فاطمه (س) که مادر یازده امام و پیشوا قرار دارد الگوی همه ما به شمار می‌رود، از کسانی که در دهه فاطمیه و بصیرت و ارتحال ایشان به هر نحوی شرکت کردند در هر منزل و محفلی در کنار این‌ها توزیع نذورات در بین عزاداران و بسته‌های معیشتی به نیت شهید حاج قاسم چنین اقداماتی انجام دادند، تشکر می‌کنیم و این نوع برنامه‌ها حاکی از این است که مردم، بانوان و دختران ما با آموزه‌های فاطمی آشنا و علاقه‌مند هستند.

وی تصریح کرد: اصحاب فرهنگ، ادب و مؤسسات فرهنگی تبلیغی با محوریت مساجد فعالیت‌های نبوی، علوی و فاطمی را گسترش دهند و از ظرفیت گروه‌های جهادی و صاحبان تفکر اندیشه استفاده کنند تا این آموزه‌ها به سطوح مختلف جامعه سرایت کند، انسجام، همگرایی و وحدت اقشار مختلف باید نتیجه این مراسمات باشد.

شاهرخی خاطرنشان کرد: مساجد محل اجتماع مؤمنان بوده و نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و سیاسی هر شهر است هر جریانی که اقداماتش متصل به قلب فرهنگی باشد و در راستای همان اصول کلی که در این اجتماع بزرگ سیاسی گفته می‌شود باشد، هیچ‌گاه در دام تفرقه نمی‌افتد.

 امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: سیاست کلی امامین انقلاب اسلامی روشن و واضح است و در این دو سال بارها در این اجتماع با نمازگزاران درزمینه های مختلف فرهنگی، سیاسی اجتماعی، اداری و… بیان‌شده است هر شخص و جریان خود می‌داند تا چه میزان فعالیت‌هایش بر انسجام، همگرایی و وحدت حول محور اصول امامین انقلاب اسلامی بوده است.

وی یادآور شد: تأکید می‌کنیم فصل الخطاب، فهم اصول و سیاست‌های کلام امامین انقلاب است تا بدین‌وسیله از تشتت و اختلاف جلوگیری شود؛ یکی از فلسفه‌های وجودی نماز جمعه در هر استانی، ایجاد همگرایی و انسجام در تبیین اصول امامین انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه، مساجد، روحانیت و اساتید حوزه علمیه در هر استان مرکز و کانون‌های سرچشمه معارف اسلامی هستند، گفت: کسی بدون ارتباط و تعامل با این‌ها بخواهد آموزه اسلامی را تبلیغ کند آسیب‌زننده است؛ و هر جریان دینی و مذهبی به‌دوراز تعامل با این مراکز دینی، بخواهد برای خودش جایگاهی تعریف کند باید درراه و روش خود تجدیدنظر کند.

ضرورت تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت، اظهار داشت: حسد یک نوع بیماری است که معمولاً تا پایان عمر انسان، سلامت روحی او را تهدید کرده و رنجور می‌گرداند، این مرض از بدترین امراض است، چراکه اول خود حسود را از بین برده و پس‌ازآن شاید طرف مقابل را متحمل ضرر کند.

وی با اشاره به اینکه کسی که حساب نفس خود را بررسی کرده می‌داند چه مقدار عیب دارد، افزود: اگر حسد در فردی زیاد باشد، انرژی‌اش گرفته‌شده و اندوه و غم او نیز زیاد خواهد شد، بایستی در این راستا با عمل به قرآن خودسازی کنیم تا دچار حسادت نشویم.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی برگرفته از عاشورای حسینی بوده و به جهان مخابره شده است، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمود: «عاشورا یک‌نیمه روز، بیشتر نبود ولی بشریت را نجات داد.»

وی با اشاره به تبیین آوردگاه جنگ اراده‌ها در فضای مجازی و لزوم مبارزه با دشمنان، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی فرمود: «برخورد حذفی مستکبران با شهید سلیمانی در فضای مجازی نشانه ترس آن‌ها حتی از اسم شهید و واهمه‌شان از رواج و تکثیر آن الگوی گران‌سنگ است.»

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت هوشیاری مسئولان فضای مجازی کشور، گفت: بایستی شبکه ملی اطلاعات تکمیل و راه‌اندازی  شده و از پلتفرم‌های داخلی حمایت ویژه شود.

امام‌‌جمعه کوهدشت اظهار داشت: حقیقت انقلاب عدالت‌پروری و جهادی عمل کردن است، نه اینکه برخی به فکر باند و گروه خود باشند.

وی گفت: دشمنان با جنگ ادراکی می‌خواهد در اراده مردم و مسئولان سستی ایجاد کنند و در این راستا از فضای مجازی بهره می‌برند‌.

طهماسبی با اشاره به مذاکرات برجام، بیان کرد: ما دولتی انقلابی را انتخاب کردیم پس باید انقلابی عمل کند، انسان‌های خداترس و مؤمن بایستی برای مدیریت‌ها به کار گرفته شود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به دستاوردهای محور مقاومت، گفت: خبر توقیف کشتی نظامی اماراتی توسط انصار الله یمن در سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، بسیار حائز اهمیت بود و نشان از اقتدار محور مقاومت دارد.

وی ضمن گلایه از تحرکات سیاسی برخی مسئولان شهرستانی، گفت: بایستی جابجایی مدیران بر اساس شایسته‌سالاری‌ها و تعهد باشد.

دشمنان حتی در فضای مجازی از نام و مکتب شهید سلیمانی هراس دارند

حجت‌الاسلام حسن رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته معمولان، اظهار داشت: شهید سلیمانی مرد میدان عمل و قهرمان اجرای اهداف نظام بود؛ فروگذاشتن و بر زمین ماندن کارها به بهانه دلایلی چون کمبود منابع یا عظیم بودن کار و یا تحریم‌های دشمنان در قول و فعل سردار جایگاهی نداشت.

وی افزود: مردم به خاطر دارند که سردار دل‌ها در بحبوحه سیلاب خوزستان و لرستان در میانه میدان و در کنار مردم حضور یافت، کار میدانی مستمر، ایمان به توان داخلی و توکل به پروردگار، سردار را مرد موفق میدان‌های داخلی و خارجی ساخت تا این نام در قلوب همه، با مهر و عشق ثبت شود و آن مشایعت و قدرشناسی تاریخی ملت ایران و عراق خود بهترین گواه برای عملکرد شهید سلیمانی و محبوبیت مردمی او بود.

امام‌جمعه معمولان عنوان کرد: ولایت، عقلانیت و مقاومت سه عنصر برجسته بنیادی در مکتب سیاسی سردار سلیمانی بود و هیچ‌گاه اجازه نداد گروهی او را مصادره کنند بلکه تنها به فکر اعتلای کشور بود.

وی تصریح کرد: سیره عملی سیاسی سردار سلیمانی احترام به مردم بود و خدمت به مردم را عبادت می‌دانست، چراکه در مکتب سلیمانی خدمت به مردم باارزش‌های دینی برابر است.

رضایی با اشاره به تبیین رمز محبوبیت شهید سلیمانی، بیان کرد: یکی از دلایلی که باعث شد فرمانده سپاه قدس از محبوبیت عمومی برخوردار شود این بود که برخلاف برخی مسئولان که بیشتر اهل سخن گفتن و وعده دادن باشند او کمتر صحبت می‌کرد و خالصانه عمل‌گرا بود که این موضوع توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

امام‌جمعه معمولان گفت: دلیل دوم محبوبیت فرمانده سپاه قدس این بود که متعلق به هیچ جناحی نبود و هیچ جناحی نتوانست او را مصادره کنند بلکه به معنای واقعی انقلابی و مطیع ولایت بود.

وی گفت: سردار دل‌ها با داشتن درک سیاسی بالا،‌ منافع ایران و نظام و اسلام را به جناح‌بندی‌های سیاسی و تمایلات حزبی و جناحی ترجیح می‌داد و دوستی‌های ایشان، همه گروه‌های سیاسی از چپ و راست تا میانه را پوشش می‌داد؛ دلیل سوم محبوبیت سردار سلیمانی، ظرفیت‌سازی در جهان اسلام و حتی غیرمسلمانان برای مقابله با تروریسم و استکبار جهانی بود.

رضایی بیان کرد: یکی از مقامات ارشد نظامی آمریکا که مدت طولانی در عراق خدمت کرده می‌گوید قاسم سلیمانی مغز متفکر عملیات نظامی ایران بوده که کنترل میدان را در دست داشت؛ و اضافه کرد آمریکا درواقع عراق را به ایران واگذار کرد و درنهایت هم از عراق اخراج شد؛ همه می‌دانیم این از برکات خون حاج قاسم و شهدای محور مقاومت است، لذا دشمنان حتی در فضای مجازی نیز از نام و مکتب شهید سلیمانی هراس دارند.

انتهای پیام/