آیت اله دری نجف آبادی با بیان اینکه بانوان نقش مهمی در برابر تهاجم فرهنگی بر عهده دارند، گفت: امروز جامعه نیازمند بانوان مجتهده ای است که بتوانند خانواده را در برابر تهاجمات محفوظ نگه دارند.

به گزارش سفیرافلاک، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر امروز در مراسم هفتمین روز رحلت سیده نرگس مجتهد نجفی، همسر امام جمعه بروجرد که در مصلی نماز جمعه برگزار شد، اظهار داشت: بانوان در خانواده ها نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن دارند، امروز دشمن تلاش می کند تا تفکرات خود را القا نماید و بانوان در ایستادگی در برابر این تفکرات نقش مهمی دارند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شرایط برای پیشرفت و ارتقای حوزه های علمیه خواهران بیشتر فراهم شد و بانوانی که در این حوزه ها علم و دانش کسب کرده اند توانسته اند نقش خود را در جامعه به خوبی ایفا نمایند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز جامعه نیازمند بانوان مجتهده ای است که بتوانند خانواده را در برابر تهاجمات محفوظ نگه دارند، علاوه بر این نیز بانوان در تربیت فرزندان خانواده نقشی ویژه و ممتاز دارند.

آیت اله دری نجف آبادی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شرایط برای حضور بانوان در عرصه های مختلف به گونه ای فراهم شده که می توانند در بخش های مختلف حضور پرخیری داشته باشند و نشان دهند که علاوه بر وظایفی که در خانواده بر عهده دارند، در عرصه های علمی، فرهنگی و … به خوبی نقش خود را ایفا کنند.

وی با تاکید بر آموزش تعالیم دینی و سبک زندگی اسلامی، بیان کرد: شهید سلیمانی و شهدای انقلاب اسلامی ایران در دامان مادرانی پرورش یافتند که توانستند برای حفظ ارزش های دینی و دفاع از وطن، جان خود را تقدیم کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: بانوان امروز تبلیغ دین را نباید فراموش کنند و به گونه ای اقدام کنند که اجازه و مهلتی برای افراد بی دین فراهم نشود که تفکرات خود را القا کنند.

آیت اله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه لرستان و بروجرد، خاستگاه بزرگان و علمای دین مانند آیت اله بروجردی(ره) است، عنوان کرد: آیت اله بروجردی(ره) از مراجع بزرگ شیعه بود که در سال های عمر با برکت خود توانست خدمات بسیار گسترده ای را ارائه دهد.

وی خاطر نشان کرد: سیده نرگس مجتهد نجفی از نوادگان آیت اله اردبیلی است که در قیام گوهرشاد نقش مهمی داشت و فرزندان و نوادگان این علما توانستند به انقلاب اسلامی ایران و نظام، خدماتی را ارائه دهند.

انتهای پیام/