سردار توکلی گفت: رزمندگان لرستان در عملیات کربلای 4 بیشترین نقش را داشتند و اگر کربلای چهار رقم نمی‌خورد، قطعاً عملیات کربلای پنج صورت نمی‌گرفت.

سردار حبیب اله توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات کربلای چهار و پنج اظهار داشت: رزمندگان لرستان در عملیات کربلای چهار بیشترین نقش را داشتند و اگر کربلای چهار رقم نمی‌خورد، قطعاً عملیات کربلای پنج صورت نمی‌گرفت و نقش رزمندگان لرستانی در این راستا مثال‌زدنی و بی‌نظیر بود عوامل سبب‌ساز عملیات کربلای پنج اتفاقاتی بود که توسط رزمندگان دلیر لرستانی در لشگر پرافتخار و پرعظمت حضرت ۵۷ ابوالفضل(ع) رقم خورد.

وی با اشاره به سالروز شهادت حاج احمد کاظمی، افزود: ۱۹ دی‌ماه سالروز شهادت احمد کاظمی مرد بزرگ و تأثیرگذار دوران دفاع مقدس است و ارتباط بین شهادت حاج احمد کاظمی و شهید حاج قاسم سلیمانی ارتباط دلی بود،این شهید عزیز نیز برای پیوستن به شهید باکری، خرازی و سایر هم‌رزمانش بی‌قرار بود و دائماً از حضرت آقا طلب دعا می‌کرد که به هم‌رزمان شهیدش بپیوندند.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان،عنوان کرد: شهید حاج احمد کاظمی و همراهانش در ۱۹ دی‌ماه سال ۱۳۸۴ در مأموریتی که به سمت ارومیه زادگاه شهید باکری داشتند به درجه رفیع شهادت رسیدند، بایستی زندگینامه این شهید بزرگوار مطالعه کنیم چراکه شخصیتی بزرگ و تأثیرگذار بود و ما سعادت داشتیم خدمت این شهید عزیز باشیم و از نزدیک با روحیات این شهید عزیز آشنا بودیم و شناخت کامل داشتیم.

وی تصریح کرد: لشگر ۸ نجف یگانی بود که شهید حاج احمد کاظمی تأسیس و به این یگان عظمت اقتداری داده،ایشان در اوایل انقلاب با ۵۰ نفر جهت مقابله با منافقین به سمت کردستان می‌روند و پس‌ازآن با ۵۰۰ نفر همراه شهید منتظری به سمت لبنان و سوریه در جبهه‌های مقاومت آن زمان مبارزه می‌کنند.

سردار توکلی بیان کرد: شهید کاظمی عزیز بعدازآنکه به ایران برمی‌گردد وارد سپاه می‌شود و به دلیل لیاقت، شهامت و در دوران دفاع مقدس این یگان به یکی از یگان‌های آفندی تبدیل می‌شود که عراقی‌ها از نام لشگر ۳۱ عاشورا، ۱۴ امام حسین (ع) و لشگر ۸ نجف شهید حاج احمد کاظمی بود در هراس می‌افتادند.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: این شهید عزیز تیپ ۸ نجف را به لشگر ۸ نجف ارتقا می‌دهد و تمام تجهیزات که در جنگ از عراقی‌ها به غنیمت گرفته‌شده بود در این لشگر سازمان‌دهی می‌کند و بعد از جنگ به الگویی بی‌نظیر تبدیل شد چراکه یگانی که هیچ‌گونه تجهیزات زرهی نداشت توانست خود را به لشگر زرهی تبدیل کند و چیدمان،سازمان‌دهی به‌کارگیری و نگهداری از تجهیزات در این لشگر به فرماندهی حاج احمد کاظمی برای سایر فرماندهان نیروی زمینی الگو می‌شود.

وی با اشاره به قیام تاریخی ۱۹ دی‌ماه، افزود: قیام ۱۹ در سال ۵۶ که راهپیمایی طلاب در اعتراض به مقاله‌ای در روزنامه اطلاعات که مطالبی را علیه امام (ره) نوشته بودند نشان از بصیرت و ولایتمداری این مردم عزیز است.

سردار توکلی بیان کرد: خبر اهانت در این مقاله به امام خمینی (ره) به مردم قم رسید و مردم با تعصب قم اجازه انتشار این روزنامه در سطح شهر قم را ندادند و با بصیرت خود روزنامه‌ها را به آتش کشیدند که این اقدام منجر به شهادت بسیاری از مردم ولایت مدار می‌شود و این اتفاق سرآغاز سلسه حوادث و اتفاقات که سبب پیروزی انقلاب اسلامی می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: امام (ره) در همان روز در پیامی به سران منحوس پهلوی که اعلام می‌کند با این اقدام خبیث قبر خود را حفر نمودید و حکومت شما به پایان خواهد رسید و بعد از ۱۳ ماه انقلاب اسلامی به پشتیبانی ملت به پیروزی می‌رسد و بنیان‌گذار انقلاب اسلامی یک حکومت اسلامی را بنا می‌گذارند، علی‌رغم همه توطئه‌ها و شیطنت‌ها و تهدیدها دشمنان نتوانسته بعد از ۴۲ سال مزاحمتی برای انقلاب اسلامی ایجاد کند و روزبه‌روز مقتدرانه‌تر در جهت پیشبرد اهداف امامین انقلاب گام برمی‌داریم.

انتهای پیام/