آشتاب گفت: طی 9 ماهه سالجاری 14 میلیارد و 571 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به طرح های مشاغل خانگی استان پرداخت شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان علی آشتاب با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از راههای درآمد و تامین معیشت خانوارها است، اظهار داشت: طی ۹ ماهه سال جاری ۴۱۴ طرح مشاغل خانگی به بانکهای توسعه تعاون و رفاه کارگران استان ارسال شده که تاکنون به ۲۰۷ طرح با مبلغ ۱۴ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی کل اعتبار ابلاغ شده سالجاری به استان را ۵۱ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از ۲۰۷ طرح پرداخت شده ۷۹ شغل خانگی به صورت مستقل و ۱۲۸ طرح آن به صورت پشتیبان بوده است که با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۵۲۸ فرصت شغلی جدید در استان فراهم شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: تفاهمنامه ای جهت آموزش و توانمندسازی، برنامه ریزی جهت فروش محصولات مشاغل خانگی در بازار با جهاد دانشگاهی منعقد شده است و اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری این نهاد انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مابقی تسهیلات به طرح‌ها نیز از سوی بانکها در حال پرداخت است، گفت: اکثر طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است که برای این نوع طرح‌ها حدود ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز، تسهیلات چهار درصد پرداخت می شود و تا پایان سال همه اعتبارات ابلاغ شده به استان پرداخت خواهد شد.

آشتاب با تاکید بر ثبت نام متقاضیان، متناسب با مهارت و طرح خود در سامانه مشاغل خانگی، بیان کرد: متقاضیان می توانند در مرحله اول تقاضای خود را در سامانه مشاغل خانگی وزارت کار به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/ ثبت کنند.

انتهای پیام/