گودرزی گفت: 7 هزار نفر از بانوان لرستان تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار گرفتند.

منوچهر گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یکی از اقدامات تامین اجتماعی، بیمه زنان خانه دار است که در قالب این برنامه، دختران و بانوان خانه دار ۱۸ تا ۵۰ ساله می توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی افزود: در این طرح علاقمندان می توانند یکی از نرخ های بیمه ۱۲ درصد، ۱۴ و ۱۸ را انتخاب کنند که مبلغ پرداختی در این بیمه ها به ترتیب ۳۱۸ هزار تومان، ۳۷۱ و ۴۷۷ هزار تومان است و اگر افرادی که تمایل دارند از این نوع پوشش بیمه ای استفاده کنند، چنانچه دارای دفترچه بیمه هستند می توانند بابت دفترچه پولی پرداخت نکنند.

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان تصریح کرد: شرایط هر یک از بیمه های اعلام شده، متفاوت است که افراد می توانند از خدمات درمانی، مستمری، از کار افتادگی و … بهره مند شوند.

گودرزی با بیان اینکه در لرستان، ۲۸ هزار و ۵۰۰ بیمه شده مشاغل وجود دارد، گفت: از این تعداد هفت هزار نفر بانوان خانه دار هستند که دو هزار و ۳۰۰ نفر از این افراد برای دریافت خدمات بیمه ای و یا ثبت نام به صورت غیر حضوری اقدام کرده اند و چهار هزار و ۷۰۰ نفر از بیمه شده ها نیز قبلا در طرح بیمه زنان خانه دار اقدام نموده اند.

وی بیان کرد: همچنین هفت هزار و ۴۰۰ نفر در استان به صورت اختیاری برای بیمه اقدام کرده اند که تلاش شده تا خدمات مورد نیاز به افراد بیمه شده ارائه گردد.

انتهای پیام/