ستاری گفت:دستگاه های اجرایی آسیب های زیرساختی را شناسایی کنند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، ستاری اظهار داشت: بهترین و کم هزینه ترین عامل در کاهش خسارات، آمادگی پیش از بحران و قبل از حملات در حوزه سایبری و زیست محیطی است که این موضوع در زمان آرامش و قبل از وقوع حادثه می تواند موثر باشد.

وی با تاکید بر اهمیت طرح جامع پدافند غیر عامل، افزود: لازم است دستگاه های اجرایی به منظور مقابله با مخاطراتی که ما را تهدید می کنند و به منظور صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از اتلاف انرژی آسیب‌های زیرساختی را شناسایی و این طرح را در دستور کار قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه امروزه کلی‌گویی به درد جامعه نمی‌خورد از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا ضمن احصاء آسیب های مختلف آنها را به صورت یک برنامه مدون آماده کرده تا به وزارت کشور ارائه شود.

ستاری تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی به دلیل وجود پدافند غیر عامل به نوعی به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی مرتبط می شوند و ما موظف هستیم از زیرساخت ها مطلع و آسیب ها را بشناسیم تا در انجام کمک هایی که در دستور کار داریم موفق تر باشیم.

وی عنوان کرد: دستگاههای خدماتی موظفند آنچه که مستقیما به زندگی مردم مربوط می شود مانند استمرار توزیع برق، گاز، نفت، آب و …را مطابق دستورالعمل های ابلاغی پدافند غیر عامل مد نظر داشته و برای شرایط بحرانی آمادگی داشته باشند.

ستاری خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی آب و هوایی در حال حاضر وضعیت مخاطره آمیزی وجود ندارد اما لازم است همواره در بخش گاز، نفت، برق و خطوط انتقال نیرو آمادگی مقابله با حوادث احتمالی طبیعی و غیر طبیعی وجود داشته باشد و از آنجا که نوع خدمت رسانی زنجیر وار به هم متصل است این زنجیره نباید از جایی قطع شود.

انتهای پیام/