زیویار گفت: تکمیل و بهره برداری از سد معشوره در تامین حق آبه استان لرستان موثر خواهد بود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: بحث تامین اعتبار و تخصیص برای پروژه های مصوب سفر از جمله راه آهن خرم آباد به بروجرد و اندیمشک به عنوان یک پروژه راهبردی که در ردیف طرح های ملی قرار می گیرد، مطرح است که در بخش هایی از مسیر به دلیل فرسودگی و حادثه خیز بودن نیازمند توجه ویژه می باشد.

وی سد معشوره را از دیگر پروژه های عمرانی لرستان عنوان کرد و افزود: در صورت تکمیل و بهره برداری از آن علاوه بر آنکه در تامین حق آبه استان موثر خواهد بود، مردم چند شهرستان واقع در مسیر رودخانه نیز از عواید این سد بهره مند خواهند شد.

استاندار لرستان موضوع مهار روان آبها، جلوگیری از وارد آمدن خسارات ناشی از سیل و تامین آب حوزه کشاورزی و شرب شهرستان های واقع در مسیر رودخانه را از مزیت های مهم احداث سد معشوره دانست و خواستار تسریع در تامین اعتبار این پروژه شد.

زیویار با مثبت دانستن برگزاری جلسه با معاون کل سازمان برنامه و بودجه کشور، اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص تامین مالی پروژه ها و انجام دستورات رئیس جمهور محترم در این رابطه را از مهمترین خروجی های جلسه امروز عنوان کرد و گفت: امیدواریم در آینده تغییرات مهمی در زمینه راه اندازی پروژه های مهم و راهبردی استان صورت پذیرد.