حجت الاسلام شاهرخی گفت توجه هلدینگ ها به لرستان و ایجاد زنجیره تولید می تواند در اشتغال موثر باشد.

به گزارش سفیرافلاک،حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در دیدار با رئیس بنیاد شهید کشور اظهار داشت: با موفقیت دولت سیزدهم، کار برای جبهه انقلاب فراهم شده و ما فرصت آزمایش و خطا نداریم و با توجه به گام دوم انقلاب، باید موفقیت را حفظ و بر کیفیت ها بیفزاییم و نیاز است برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در همه عرصه ها از جمله خدماتی که بنیاد شهید ارائه می شود، تنظیم گردد به گونه ای که جامعه هدف این آثار را مشاهده کنند.

وی افزود: توانایی و داشته های ما بیش از مشکلات است و این استان سرشار از استعدادها و ظرفیت هاست که انتظار می رود هم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت سبک زندگی شهدا توجه خاصی داشته شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: کنگره ۶۳۰۰ شهید را در پیش داریم و نیاز است در این جهت همراهی شود، هم در جهت مکتوبات یاد و خاطره شهدا و مستندی به نام حاج عمرانی که در آن عملیات، لرستان ۳۰۰ شهید تقدیم کرد و مستندی دیده شده که انتظار داریم این موضوعات دنبال شود.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: هفت هزار نفر آماده اشتغال داریم در استان که این افراد تحصیلاتی دارند که هلدینگ های بنیاد شهید توجه به این استانها داشته باشند و ظرفیت هایی در بخش کشاورزی داریم که زیر ساخت هایی مانند صنایع تبدیلی می توانند در جهت اشتغال این افراد موثر باشد.

وی بیان کرد: لرستان، استانی است که در یک موقعیت ویژه قرار دارد و زنجیره ای از تولید می تواند فرزندان ایثارگر را مشغول به کار کند که هلدینگ ها می توانند با برنامه ریزی این استان را از این وضعیت خارج کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: در لرستان دو هزار و ۱۳۴ تا مشمول ماده ۲۱ قانون جامعه خدمات رسانی به جامعه ایثارگران هستند که  403 نفر از این ماده توانستند استفاده کنند.

وی بیان کرد: لازم است که مشکلات جامعه ایثارگران و جانبازان بررسی و برای رفع این مشکلات و خدمت رسانی به آنها اقداماتی صورت گیرد.

انتهای پیام/