در چند روز اخیر مجامع عمومی عادی سالیانه چند شرکت بورسی برگزار شد. در این مجامع ضمن تصویب صورت‌های مالی، میزان سود نقدی تقسیمی به سهامداران هم مشخص شد.

به گزارش سفیرافلاک، در چند روز اخیر مجامع عمومی عادی سالیانه چند شرکت بورسی برگزار شد. در این مجامع ضمن تصویب صورت‌های مالی، میزان سود نقدی تقسیمی به سهامداران هم مشخص شد. در ادامه خلاصه تصمیمات مجمع برخی از نمادهای بازار سهام آمده است.

شرکت دشت مرغاب (غدشت) مجمع عمومی عادی سالیانه خود را روز ۱۸ دی برگزار کرد. این شرکت که با سرمایه ۶۸ میلیارد تومانی در بورس فعال است در سال مالی ۹۹ به ازای هر سهم سود حال ۵۲٫۲ تومانی را محقق کرده است. با این حال سهامداران این شرکت تنها باید منتظر سود نقدی ۵٫۳ تومانی به ازای هر سهم باشند.

شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس هم نتایج مجمع سه‌شنبه ۲۱ دی خود را منتشر کرد. بر اساس اطلاعیه‌ای که در کدال آمده است، ثپردیس در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به ازای هر سهم ۱۷٫۲ تومان سود محقق کرده و از این میزان به هر سهامدار ۶ تومان پرداخت خواهد کرد. سود انباشته این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی در پایان سال مالی ۴۴ میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

سومین شرکتی که تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه خود را در کدال بارگذاری کرده، شکلر بوده است. شرکت نیرو کلر در مجمع هجدهم بهمن خود مصوب کرد که به ازای هر سهم ۱۴۰ تومان سود نقدی میان سهامداران تقسیم شود. شکلر در این مدت ۲۰۶ تومان به ازای هر سهم سود ساخته و سود انباشته پایان دوره این شرکت ۵۰ میلیارد تومانی بیش از ۱۵۲ میلیارد تومان بوده است.

  • منبع خبر : تجارت نیوز