طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته بیش از ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۴ هزار و ۷۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش سفیرافلاک، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۳۱۴ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۶۴۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۸۰۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۶۱ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۳۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۷۲ هزار و ۸۷۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶۳ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۸۷۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۶۳ هزار و ۸۹۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۹۴ هزار و ۷۲۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۶ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۱۰ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۸۴ هزار و ۶۵۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۱ هزار و ۴۴۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۱۴۲ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۲۰ هزار و ۲۸۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۴ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۵۹۴، ۱۲ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۲۶۳، ۱۰ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۲۰۴، ۱۰ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۹۵۴ و ۷ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۸۶۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۷ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۴۵۳ مبتلا و اسپانیا نیز با ۷ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۴۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۲ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۸۵۲، ۳۴ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۳۶ و ۲۱ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۸۳۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهداشت نیوز