آمار منتشر شده از گلزن‌ترین تیم‌های فوتبال زنان در آسیا حکایت از این دارد بانوان کشورمان در مسابقات پیش رو رقابت سختی خواهند داشت.

به گزارش سفیرافلاک، بیستمین دوره جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ۳۰ دی‌ماه به میزبانی هند آغاز می‌شود که تیم ملی کشورمان در این مسابقات در نخستین بازی مقابل هند قرار می‌گیرد. تیم‌های شرکت کننده برای کسب سهمیه جهانی با آمادگی بالایی شرکت می‌کنند و باتوجه به سوابقی که وجود دارد چندین کشور مدعی عنوان قهرمانی هستند. تیم ملی کشورمان در این مسابقات با هند، چین و چین تایپه همگروه است که ۲ تیم چین و چین تایپه جزو ۵ تیم گلزن آسیا محسوب می‌شوند.

در زیر نگاهی به ۵ تیم برتر جام ملت‌ها از نظر گلزنی می‌اندازیم:

۱٫ چین با ۳۴۸ گل زده در صدر قرار دارد و پیشتاز بهترین تیم‌های جام ملت‌های آسیاست. این کشور تنها در ۷۰ بازی در تاریخ مسابقات ۳۴۸ گل به ثمر رسانده و از نظر دفاعی هم سابقه خوبی دارد به طوری که چینی‌ها در طول مسابقات ۳۳ گل دریافت کرده‌اند.

چین در خصوص کسب عنوان قهرمانی هم رکورددار است به طوری که توانسته ۸ عنوان قهرمانی را در آسیا کسب کند. علاوه براین آنها چند نایب‌قهرمانی و سومی آسیا را هم در کارنامه دارند. چین در گروه A در کنار میزبان و دیگر مدعیان برای کسب عنوان قهرمانی ۲۰۲۲ تلاش می‌کند.

۲٫ ژاپن با ۳۴۷ گل زده در رده دوم گلزن‌ترین تیم‌های آسیا قرار دارد. آنها در ۷۶ مسابقه برگزار شده ۵۲ پیروزی داشته‌اند. تفاضل گل ژاپن ۲۹۰+ است و در جریان مسابقات آسیا ۵۷ گل دریافت کرده‌اند. در خصوص قهرمانی جام ملت‌های آسیا، سامورایی‌ها ۲ بار این عنوان را کسب کرده‌اند و در تلاش هستند بتوانند این عنوان را امسال هم به دست آورند.

۳٫ کره شمالی با ۲۴۲ گل زده در رده سوم این لیست قرار دارد. این کشور به زودی گلی را به گل‌های زده خود اضافه نمی‌کند چرا که به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا در مسابقات ۲۰۲۲ شرکت نمی‌کند. آنها در مجموع ۳ بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شده‌اند که در این خصوص با چین تایپه مشترک هستند. این کشور همچنین در چند دوره عناوین نایب‌قهرمانی و سومی را هم کسب کرده است.

۴٫ چین‌تایپه حریف دیگر کشورمان است که در رده چهارم گلزن‌ترین تیم‌های جام ملت‌های آسیا قرار دارد. این کشور در طول حضورش در مسابقات ۱۶۵ گل به ثمر رسانده که به دنبال افزایش آن در مسابقات امسال است. چین تایپه ۳ عنوان قهرمانی را در کارنامه دارد تا یکی از مدعیان برای کسب جام در سال ۲۰۲۲ باشد. آنها ۵۹ بازی انجام داده‌اند که ۳۶ بازی با پیروزی همراه بوده است.

۵٫ کره جنوبی با ۱۴۶ گل زده پنجمین تیم گلزن جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود. این کشور تاکنون عنوان قهرمانی در جام ملت‌ها نداشته و یک بار عنوان سومی را کسب کرده است. این عنوان در سال ۲۰۰۳ به دست آمد.

این آمار منتشر شده نشان می‌دهد تیم ملی کشورمان در گروه سختی قرار دارد که جزو مدعیان کسب قهرمانی محسوب می‌شوند در حالی که تیم ملی زنان ایران نخستین حضورش را تجربه می‌کند. ۵ تیم برتر این مسابقات مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۲۳ خواهند شد که به صورت مشترک با میزبانی استرالیا و نیوزیلند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس