زیویار گفت:تخصیص ۳۷۴ میلیارد تومان اعتبار ماحصل سفر رئیس جمهور به لرستان بود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: دو پروژه مهم اقتصادی پس از طرح در کارگروه های زیرمجموعه، در این جلسه مطرح گردید که شامل یک مجتمع رفاهی و یک مجموعه تولید محصولات مربوط به کابینت و یراق بود که هر دو طرح به منظور تکمیل مستندات به کارگروه های زیربنایی ارجاع داده شد.

وی افزود: دستور کار دیگر جلسه امروز پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان و تخصیص ها بود که طبق گزارش ارائه شده، به لحاظ عدد و رقم تخصیص های خوبی برای استان در نظر گرفته شده و رقمی بالغ بر ۳۷۴ میلیارد تومان در مرحله نخست را شامل می شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: این تخصیص به صورت نقدی و به نسبت سالیان گذشته از رقم بالاتری برخوردار بوده و در آینده نزدیک این اعتبار به پروژه‌های استان تزریق و اثرات آن را به صورت محسوس شاهد خواهیم بود.

زیویار یادآور شد: این اعتبار در زمینه تکمیل و راه اندازی پروژه های حوزه راه، پل سازی، استادیوم ها، کتابخانه، تالار مرکزی شهرستان خرم آباد و سایر طرح های عمرانی و اقتصادی استان هزینه خواهد شد و به زودی پویایی پروژه ها در استان آغاز می شود.

زیویار با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر تخصیص این اعتبار به لرستان، افزود: تخصیص این اعتبار حاصل تلاش و پیگیری های مسئولین استان و ارئه گزارشات از وضعیت پروژه‌ ها در سفر اخیر ریاست جمهوری و هیئت دولت است.

استاندار لرستان با بیان اینکه این اعتبار در مرحله اول به استان اختصاص یافته است، گفت: با دستور رئیس جمهور علاوه بر این مرحله، اعتبارات تکمیلی در دو مرحله دیگر نیز به استان اختصاص خواهد یافت و در جلساتی که با معاون کل سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار گردید بر تسریع در روند تخصیص اعتبار به استان تاکید شد.

وی خاطرنشان کرد: برای به نتیجه رساندن مطالبات مردم و پروژه های استان بسیار لازم است مسئولان با همت، کار و تلاش شبانه روزی و پیگیری های مداوم در این رابطه اقدام کنند.