حجت الاسلام مبلغی با اشاره به تکذیب خبر اخذ ۲۰۰ میلیون مترمکعب تخصیص آب از سیمره در فضای مجازی، گفت:سد معشوره وارد فاز اجرایی شده است.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: به لطف خدای بزرگ و با پیگیری‌های مکرر و ممتدی که نسبت به احداث سدمعشوره صورت گرفت، این سد مهم وارد فاز اجرایی شد.

وی افزود: همان‌گونه که مردم عزیز ما اطلاع دارند وضعیت این سد به‌گونه‌ای بود که می‌توان گفت در طول سالیان اخیر، احداث آن تقریباً منتفی شده و سیاست‌های غلط وزارت نیرو، مردم را نسبت به ساخت آن مأیوس ساخته بود.

نماینده مردم کوهدشت ورومشکان در مجلس عنوان کرد: با دستور صریح رئیس‌جمهور درزمینهٔ احداث سد معشوره و عنایت و اهتمام وزیر نیرو، این مسئله وارد فاز اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: بناشده تا پیش از پایان سال جاری پیمانکار مشخص شود و قرارداد جدید با وی منعقد گردد؛ از ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز آغاز عملی احداث سد معشوره خواهد بود.

مبلغی گفت: همه این‌ها صرفاً به لطف خداوند بزرگ است که برای مردم محقق شده است؛ وظیفه ما نیز پیگیری کردن مطالبات و تلاش مستمر در راستای خدمت صادقانه و خالصانه به مردم عزیز است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان بیان کرد: بناشده است با در نظر گرفتن مقدمات و بودجه موردنظر و بر اساس اظهارنظر مسئولان وزارت نیرو، سد معشوره در طول سه سال آینده احداث و به بهره‌برداری برسد که خیروبرکت آن برای مردم عزیز ما خواهد بود.

 وی ضمن تکذیب خبری که اخیراً در فضا مجازی مبنی بر «اخذ ۲۰۰ میلیون مترمکعب حقآبه از سیمره برای لرستان و تأیید قطعی آن توسط رئیس‌جمهور» منتشرشده بود، بیان کرد: در سفر ریاست جمهوری یکی از مطالبات جدی ما، انتقال آب از سیمره برای دشت‌های رومشکان، کوهنانی، طرهان و کشماهور بوده است و این جزء حقوق ما و یکی از کارهایی است که در کنار سد معشوره باید پیگیر آن باشیم، ولی آنچه اخیراً در فضای مجازی منتشر گردیده صحت ندارد.

انتهای پیام/