سردار الهی از دستگيري کلاهبردار و کشف يک فقره کلاهبرداري به ارزش 28 ميليارد ريال در شهرستان خرم آباد خبرداد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان، سردار یحیی الهی اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی شهروند خرم آبادی به پلیس آگاهی و اعلام اینکه یک نفر که خود را فعال درساخت و ساز مجتمع های آپارتمانی معرفی نموده از آنان مبالغی را کلاهبرداری و متواری شده است، موضوع به صورت وی‍‍‍‍ژه در دستور کارکارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: درتحقیات صورت گرفته پلیس و اظهارات مال باختگان مشخص شد، شکات جهت تهیه مسکن با فردی که خود را فعال در ساخت و ساز مجتمع های آپارتمانی معرفی کرده بودآشنا شده اند و برابر قولنامه های تنظیم شده هر کدام یک واحد آپارتمان به صورت پیش فروش خریداری نموده و فرد کلاهبردار با ترفند های متقلبانه مبالغی را به صورت اقساطی از آنان تصاحب می کند که بعد از مدتی متوجه می شوند املاک خریداری شده به افراد غیر فروخته شده است.

فرمانده انتظامی استان لرستان بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی کلاهبردار سابقه دار را در سطح شهر خرم آباد شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سردار الهی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات صورت گرفته و در مواجه با دلایل و مستندات پلیس به ۲۸ میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرد و همراه پرونده تحویل مراجعه ذی صلاح شد.

وی ضمن هشدار به افراد کلاهبردار و سودجو به شهروندان توصیه کرد قبل از انجام هرگونه معامله از دفاتر مشاوره املاک اطمینان حاصل کنند و اصالت سند ملک مورد معامله را از مراجع ذی صلاح استعلام نمایند.

انتهای پیام/