امانی فرد با اشاره به جنایت داعش گونه رژیم پهلوی و کشتار مردم بیگناه، گفت: تهاجم فرهنگی گزینه دائمی دشمنان علیه ایران اسلامی است.

علی امانی فرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به کشتار مردم بی‌گناه در مسجد گوهرشاد توسط رژیم پهلوی، اظهار داشت: رژیم شاهنشاهی در قتل‌عام مردم به دلیل مخالفت با شاه از هر جنایتی چشم‌پوشی نمی‌کردند، یکی از سیاست‌های استعماری و غرب‌زدگی شاه پهلوی، در خصوص کشف حجاب و مسائل فرهنگ غربی بود.

وی افزود: در کنار جنگ نظامی و اقتصادی، تهاجم فرهنگی همیشه یکی از گزینه‌های خصمانه دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اعتراضات و تجمعات مردم مشهد همراه برخی مردم شهرهای دیگر در مسجد گوهرشاد، عنوان کرد: در تیرماه مردم مشهد در مقابله با توطئه فرهنگی رژیم شاهنشاهی دست به اعتراض و تحصن زدند و به خیابان ریختند.

وی تصریح کرد: مردم در این رژیم غرب‌زده جایی نداشتند و شاه هم اراده‌ای برای دفاع از ملت نداشت و فقط اوامر غربی‌ها و آمریکایی‌ها را انجام می‌داد.

امانی فرد با اشاره رفتار داعش گونه پهلوی در گوهرشاد، بیان کرد: در این زمان شاه بدون توجه به حقوق بشر و حفظ کرامت ملت ایران دست به جنایت هولناکی زد و هزاران مردم باغیرت که زنان و کودکان هم در بین آن‌ها دیده می‌شد به خاک خون کشیده شدند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در این قتل‌عام وحشیانه که به دستور شخص رضاشاه بود چهار هزار نفر از مردم بی‌گناه شهید شدند و پیکر‌های مطهر آن‌ها و حتی زخمی‌ها به‌وسیله کامیون به چند نقطه از مشهد منتقل و بدون انجام غسل و کفن به‌صورت جمعی دفن کردند.

وی یادآور شد: آمریکا در برنامه‌ها و توطئه‌های خود به دنبال از بین بردن انقلاب و ایجاد حکومت وابسته استعماری رضاشاهی است و جان مردم برای آن‌ها ارزش ندارد.

انتهای پیام/