سنگربان تیم ملی هندبال کشورمان که یکی از ستاره های تیم در مسابقات قهرمانی آسیا به شمار می آید گفت: من باید در این میدان خودم را ثابت می کردم و از مانوئل بابت اعتمادش به من تشکر می کنم.

به گزارش سفیرافلاک، تیم ملی هندبال مردان ایران که به عنوان صدرنشین از مرحله گروهی به دور دوم مسابقات قهرمانی آسیا و انتهابی جهانی راه یافته بود عصر روز دوشنبه چهارم بهمن ماه در دومین دیدار خود در مرحله دوم به مصاف تیم کویت رفت. شاگردان مانوئل فرناندز در این دیدار حساس و سرنوشت ساز توانستند با نتیجه ۲۷ بر ۲۶ پیروز شده و به عنوان تیم دوم گروه جواز حضور در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا را کسب کنند. همچنین تیم ایران با این نتیجه پس از سال‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را هم کسب کرد.

محمد سیاوشی دروازه بان تیم ملی کشورمان در مورد عملکرد تیم هندبال گفت: دست بچه‌ها درد نکند یک بازی خوب را جلوی کویت انجام دادیم. کویت دیروز در بازی خوش شانس بود. ولی در ۵ دقیقه آخر ورق برگشت و توانستیم سوار بازی شویم و در بازی که گل به گل عقب می‌افتادیم خدا را شکر در بازی خود را نگه داریم و گل برد را بزنیم و با یک گل ببریم.

وی افزود: زمانی که یک دروازه بان خوب کار می‌کند و دفاع اش خوب است خودش را مجاب می‌کند که در تمام بازی خوب باشد. در دقایقی از بازی اختلاف ما به دو گل رسید و باید در بازی می‌ماندیم. خدا را شاکرم و خدا به داد من رسید که این اختلاف بیشتر نشود و بچه‌ها امیدشون را از دست ندهند و به بازی برگردند.

هندبالیست ملی پوش کشورمان در خصوص ادامه بازی‌های تیم هندبال در مرحله نیمه نهایی هم گفت: از گروه بعدی عربستان و قطر بالا آمدند و ما بحرین از این گروه صعود کرده ایم. اگر بتوانیم بحرین را امروز شکست دهیم که می‌توانم بگویم کار سختی نیست. هر چند بحرین الان تیم با کلاسی شده، مسابقات جهانی و المپیک رفته و یک مربی خوب دارد. به نظرم کار غیر قابل دسترسی نیست. هیچ کسی انتظاری از ما نداشت اما این اتفاق افتاد و ما خودمان می‌دانستیم که باید جهانی شویم.

وی ادامه داد: اگر بازی امروز را با پیروزی پشت سر بگذاریم در مرحله نیمه نهایی با عربستان روبرو می‌شویم و کار راحت تری خواهیم داشت ولی اگر ببازیم با قطر بازی سختی داریم. قطر تیمی است که کلی بازیکن تبعه دارد. امیدوارم بتوانیم امروز بحرین را شکست دهیم.

سیاوشی دروازه بان تیم ملی هندبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که «همه بچه‌ها در این دوره از مسابقات ستاره بودند اما شما به عنوان سنگربان تیم ملی عملکرد خیره کننده‌ای داشتید، چه احساسی از این اتفاق خوب دارید؟»، هم گفت: تشکر می‌کنم از پیام‌های محبت آمیز شما و همه. زمانی که یک مربی بزرگ به بازیکن اش اعتماد می‌کند آخرش می‌شود این. از مانوئل تشکر می‌کنم که به من اعتماد کرد و من توانستم جواب اعتمادش را بدهم.

وی بیان داشت: منم مثل بقیه بچه‌ها باید زحمت می‌کشیدم و آمده بودم که بازی کنم. باید در این سن و سال خودم را نشان می‌دادم و نباید کم می‌گذاشتم. ما سه دروازه بان خوب لژیونر در خارج از کشور داریم که به دلایلی نیامدند. به نظرم حضور در این سطح از بازی‌ها آرزوی هر بازیکنی است. من برای موفقیت باید از این سطح فشار می‌آمدم بیرون و خودم را به تیم ثابت می‌کردم و نشان می‌دادم که بازیکنانی که در داخل کشور بازی می‌کنند هیچ چیزی کم ندارند.

سیاوشی در پایان تصریح کرد: هرچه هم داریم از بازیکنانی است که در خارج از کشور بوده اند اما باید در این میدان تلاش می‌کردیم تا خود را ثابت کنیم.

تیم ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی امروز چهارشنبه ششم بهمن ماه ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف تیم بحرین خواهد رفت.

بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی (لهستان- سوئد) از ۲۸ دی الی ۱۱ بهمن ماه به میزبانی دمام عربستان برگزار می‌شود و ۵ تیم جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب خواهند کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر