دالوند گفت: الگوی مصرف خانگی در برخی نقاط مناسب نیست و در این حوزه باید تدابیری اندیشیده و در سطح کلان باید به فرهنگ سازی در این راستا پرداخته شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دالوند اظهارداشت: لرستان در حوزه زیرساخت‌ها و مدیریت منابع آب با مشکلاتی مواجه است که باید برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود چرا که امروزه آب یکی از موضوعات اساسی و چالش های جدی جوامع بشری به ویژه در سطح کشور است که برای رفع این چالش باید به دنبال اصلاح الگوی مصرف باشیم.

وی افزود: طبق گزارشات اعلام شده میزان بارش های سال زراعی جاری در لرستان ۱۸ درصد نسبت به بلندمدت کاهش یافته است و وضعیت آب پشت سدها نیز شرایط چندان مطلوبی ندارد البته وضعیت بارندگی های اخیر در استان شرایط بهتری برای استان رقم زده اما در لرستان به لحاظ زیرساخت ها شرایط چندان مناسب نیست و در بحث ذخیره سازی آب به ویژه برای فصول گرم سال مشکلاتی وجود دارد.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: از مباحث اصلی که در بحث مدیریت آب باید مورد توجه باشد موضوع تأمین آب حوزه کشاورزی است که در این زمینه باید برنامه عملیاتی اصلاح الگوی کشت در استان ارائه شود.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب شرب گفت: الگوی مصرف خانگی در برخی نقاط مناسب نیست و در این حوزه باید تدابیری اندیشیده و در سطح کلان باید به فرهنگ سازی در این راستا پرداخته شود.

دالوند با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در این رابطه ادامه داد: برخورد جدی و بدون اغماض با چاه های آب غیر مجاز مورد تأکید بوده و در تمامی شهرستان های استان پرکردن و بستن چاه های غیر مجاز در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت تکمیل سد های استان خاطرنشان کرد: تکمیل سدهای نیمه تمام مصوب سفر رئیس جمهوری، به منظور مدیریت منابع آب استان می توانند کمک جدی برای تامین منابع آبی استان باشند.