امیری گفت: روایتگری دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان ضروری است و اگر این روایتگری به خوبی صورت نگیرد، دشمن روایتگری غلط و دروغ را انجام می دهد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: امروز دشمن تلاش می کند تا نشان دهد جمهوری اسلامی ایران طی این سالها هیچ پیشرفتی نداشته است در حالی که وقتی به دوران قبل از پیروزی انقلاب نگاه می کنیم، می بینیم که در آن سالها کشور دچار عقب ماندگی بود اما با پیروی انقلاب شرایط برای پیشرفت مهیا شد.

وی افزود: در حوزه بهداشت قبل از انقلاب، مردم به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشتند و در شهرها، بار میکروبی در آبها به حدی بود که سبب مشکلات و بیماری برای مردم می شد در حالی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آب آشامیدنی سالم به دورترین نقاط کشور لوله کشی شده و مردم به آب سالم دسترسی دارند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به پیشرفت ایران در حوزه پزشکی گفت: قبل از انقلاب پزشکان هندی، پاکستان و بنگلادش به ایران فرستاده می شدند تا مردم را درمان کنند در حالی که امروز ایران در حوزه پزشکی بسیار ممتاز بوده و بهترین تخصص ها و پزشکان در این کشور وجود دارد، علاوه بر این نیز تجهیزات و امکانات درمانی و بهداشتی در سراسر کشور گسترش یافته است.

امیری بیان کرد: در دوران قبل از انقلاب حتی یک درصد دارو هم در کشور ما تولید نمی شد در حالی که امروز بالغ بر ۹۷ درصد داروهای مصرفی در داخل کشور توسط جوانان ایرانی تولید می شود و حتی به کشورهای دیگر فرستاده می شود، امروز ایران در حوزه درمان ناباروری جزء سه کشور برتر دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: ایران در سال های حکومت پهلوی در حوزه تکنولوژی و علم، صاحب هیچ امتیاز و رتبه ای نبود اما امروز ایران در عرصه نظامی به تکنولوژی های روز دنیا رسیده به طوری که در ساخت موشک و پهباد جزء چهار کشور برتر دنیا قرار دارد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا به افزایش نرخ باسوادی اشاره کرد و افزود: قبل از پیروزی انقلاب بالغ بر ۹۰ درصد مردم در روستاها بی سواد بودند اما بعد از پیروزی انقلاب، برعکس شد و امروز بیش از ۹۰ درصد مردم باسواد هستند که این نشان می دهد جمهوری اسلامی در سواد پایه پیشرفت بسیار قابل ملاحظه داشته است، امروز گسترش عدالت آموزشی تا جایی است که بیش از ۱۵ نوع دانشگاه و مراکز آموزش وجود دارد.

امیری خاطرنشان کرد: در بخش هنر طی سال های رژیم پهلوی، هنر را به ابتذال کشیده بودند اما با پیروزی جمهوری اسلامی ایران هنر، جانی دوباره گرفت و امروز هنر ایرانی در عرصه های تئاتر، سینما، موسیقی و بخش های دیگر صاحب نظر است.

وی با اشاره به اینکه ایران پرچمدار مبارزه با استکبار است، گفت: به برکت پیروی انقلاب اسلامی ایران، محور مقاومت شکل گرفت و ملت های زیادی با الگوی گیری از انقلاب اسلامی ایران، به قیام علیه دشمن برخاسته اند اما لازم است که روایتگری به صورت دقیق صورت گیرد چرا که اگر در زمینه روایتگری برای نسل جوان ضعیف عمل شود، دشمن به دروغ روایتگری می کند و هرآنچه که می خواهد را به خورد افکار جوانان می دهد که دهه فجر بهترین زمان برای قیاس امکانات و پیشرفت های ایران با قبل از پیروزی انقلاب است.

انتهای پیام/