ویسکرمی گفت:کشت گیاهان دارویی در لرستان، ظرفیتی مطلوب برای تولید، اشتغال وصادرات است.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت:کشت گیاهان دارویی در استان یکی از ظرفیت های بسیار قابل توجه است که اشتغالزایی و درآمدزایی را به همراه دارد و در تولید و صادرات می توان دراین عرصه موفق بود.

وی افزود: در همین راستا بین بخش های دولتی و خصوصی یک ارتباطی برقرای کردیم و ظرفیت هایی را که در اختیار مردم و بخش خصوصی است به کمک هم بیایند و هماهنگی هایی نیز با کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید، شرکت کشت و صنعت و تعاونی ها انجام می شود که در زمینه استفاده از این ظرفیت شاهد تحول باشیم.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: تلاش بر این است به سمتی برویم که از ظرفیت های موجود در جهت کشت برخی از درختان پرثمر اقتصادی مانند انجیر خشک و بادام و همچنین گیاهان دارویی مانند زعفران، آویشن، موسیر، به لیمو که ظرفیت ممتازی در لرستان بوده و قابلیت کشت در استان را دارند، اقداماتی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: برای این برنامه لازم است که مردم پای کار باشند و تسهیلاتی برای اجرای این برنامه ارائه شود که تحول عظیم ایجاد گردد البته در بخش صنایع، هم سرمایه نیاز است و هم روند کند پیش می رود ولی در گیاهان دارویی اینگونه نیست چرا که هم ظرفیت داریم و هم اشتغالزایی و ثروت آفرینی را به همراه دارد.

ویسکرمی با اشاره به این که توسعه کشت گیاهان دارویی مشکل بازار فروش ندارد، بیان کرد: حتی تولید بی نهایت این گیاهان، هم در داخل و هم خارج از کشور مشتری دارد، همچنین برای صادرات مشکلی وجود ندارد و هماهنگی های لازم صورت گرفته که مدیریت جدید جهاد کشاورزی نقایص گذشته را جبران کنند و به نظر می رسد در ترویج کشاورزی ما خوب عمل نکردیم و ضعف داریم و باید یکی از اولویت‌ها ترویج درست کشاورزی باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: برهمین اساس برای ارائه آموزش های لازم با مرکز فنی حرفه ای هم جلسه داشتیم که آموزش لازم انجام و سرمایه گذاری شود حتی خرید این محصولات گیاهی تضمین شود و استان به سمت توسعه حرکت کند.

انتهای پیام/