پایان دور گروهی و مرحله یک چهارم نهایی پلی آف لیگ برتر والیبال نشان داد مسابقات والیبال بیشتر از ستاره‌ها به وفاق و همدلی نیاز دارد و یک «تیم» می‌تواند تاثیرگذار باشد نه نفرات.

به گزارش سفیرافلاک، با پایان دور مقدماتی مسابقات لیگ برتر والیبال، هشت تیم راهی مرحله یک چهارم نهایی پلی آف شدند. دور یک چهارم نهایی در حالی به پایان رسید که تیم شهرداری ارومیه با حضور بازیکنان ستاره و چهره مانند صابر کاظمی، عادل غلامی، رحمان داوودی و سایر بازیکنان تیم سیرجان که در فصل گذشته عنوان قهرمانی مسابقات را به دست آوردند، در این مرحله به طور فجیعی در بازی مقابل پیکان تهران حذف شدند.

محمدرضا تندروان که فصل گذشته با همین بازیکنان در تیم سیرجان عنوان قهرمانی مسابقات را به دست آورد پس از حذف از دور مسابقات، گفت: با این شکست تحقیر شدم.

از سوی دیگر نیز تیم هراز آمل که بهروز عطایی سرمربی تیم ملی هدایت این تیم را در اختیار دارد و نیز بازیکنانی مانند علی شفیعی، رضا قرا، امیرحسین اسفندیار و… و. حضور دارند با شکست مقابل سیرجان از دور مسابقات کنار رفت.

از سو ی دیگر تیم مس رفسنجان که نخستین سال حضور خود را در مسابقات لیگ برتر والیبال تجربه می‌کرد با صعود به جمع هشت تیم برتر در مرحله یک چهارم نهایی پلی آف بازی‌های تماشایی و جذابی از خود به نمایش گذاشت و در دیداری نزدیک و فشرده مقابل تیم مقاومت یزد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

نتایج مسابقات لیگ برتر والیبال نشان می‌دهد والیبال بیشتر از اینکه به بازیکنان ستاره و چهره نیاز داشته باشد به وفاق و همدلی نیاز دارد تا در سایه اتحاد و یک کار تیمی نتیجه خوبی برای تیم‌ها حاصل شود.

نقش کمرنگ ستاره‌ها در پلی‌آف لیگ والیبال/ «پیام» واضح برای مربیان

محمود افشار دوست درباره تأثیر کار تیمی بیش از ستاره‌ها بر روی نتایج مسابقات گفت: از زمانی که خودم به عنوان بازیکن در زمین بازی می‌کردم همیشه مربیان به این نکته اشاره می‌کردند که یک تیم قوی و هماهنگ بهتر از تیمی است که ستارگان را در اختیار دارد. این نکته درست است که ستاره‌ها تعیین کننده می‌باشند اما والیبال یک ورزش تیمی است و باید بازیکنان با اعتماد کامل به یکدیگر وارد زمین شوند.

کارشناس والیبال با اشاره به تیم مس رفسنجان گفت: این تیم ثابت کرد که مجموع بازیکنان با کیفیت در قالب یک تیم کامل که والیبال را جنگنده با زی می‌کنند می‌تواند موفق باشد. این اتحاد حتی در تیم فولاد سیرجان نیز دیده شد. تیم مقاومت یزد نیز از اتحاد تیمی خوبی برخوردار است و مدتهاست در این تیم روی کار تیمی کار می‌کنیم.

وی به تیم شهرداری ارومیه اشاره کرد و گفت: شهر ارومیه با والیبال شناخته شده است. مردم ارومیه به والیبال علاقه مند هستند و مسئولانش والیبال دوست می‌باشند. شهر ارومیه ملی پوشان خوبی به تیم ملی معرفی کرده است و در واقع پایگاه والیبال می‌باشد. اگر این شهر نگاه جدی تر نه به لحاظ هزینه بلکه به لحاظ استفاده از همه ظرفیت‌های استان انجام دهد، والیبال ارومیه می‌تواند به جایگاهی که در گذشته داشته است، بازگردد.

نقش کمرنگ ستاره‌ها در پلی‌آف لیگ والیبال/ «پیام» واضح برای مربیان

افشار دوست تأکید کرد: ارومیه باید بیش از گذشته از تمام ظرفیت‌های استان استفاده کند. شاید همه نتوانند در تیم حضور داشته باشند اما هر کسی می‌تواند گوشه‌ای از کار را بگیرد و با وفاق ملی به والیبال ارومیه کمک کند. به عنوان عضو کوچکی از خانواده والیبال از شهرداری و شورای شهر این شهر تشکر می‌کنم که همیشه از والیبال حمایت کرده است. امیدوارم بار دیگر شاهد وفاق و همدلی در والیبال این استان باشیم. محمدرضا تندروان نیز در این تیم تلاش زیادی کرد اما این بار شانس با او یار نبود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر