ستاری گفت: کتابخانه ابزار مهمی در اشاعه فرهنگ مطالعه است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، بهرام ستاری اظهار داشت: بررسی وضعیت کتابخانه پروین اعتصامی خرم آباد، کتابخانه شهید ساکی بروجرد، رفع مسائل و مشکلات پروژه‌های کتابخانه‌های شهرستان بروجرد و الیگودرز و مساعدت و همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری آیین اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات به گونه ای باشد که دستور کارها با همکاری و پیگیری به نتیجه برسد و در جلسات بعد دستور کارهای جدید مطرح و مورد بررسی قرار گیرد و هر جلسه خروجی مثبت برای مردم در بر داشته باشد.

معاون سیاسی استانداری لرستان تصریح کرد: کتابخانه های عمومی در سطح استان جزو اموال بیت المال محسوب می‌شوند و ابزار مهمی در اشاعه فرهنگ مطالعه هستند و مجریان ساخت و ساز کتابخانه های استان در صورت عدم انجام تعهدات خود در فرصت آتی به مراجع قانونی و نظارتی معرفی خواهند شد .

وی با بیان اینکه بسیار مهم است کتابخانه ها برای ارائه خدمات به مردم مورد حمایت باشند، افزود: اداره کل کتابخانه های استان به عنوان متولی و پیگیری کننده مصوبات نقش مهمی در ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و همکاری برای به نتیجه رساندن مصوبات بر عهده دارد. 

ستاری تاکید کرد: با توجه به تصمیماتی که در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی لحاظ می شود بسیار مهم است مدیران دستگاه‌های اجرایی و سایر همکاران آنها با اختیار تام و با اطلاع کافی از مسائل مورد بحث در جلسه حضور یابند تا بتوان تصمیمات را با اثرگذاری بالاتری اتخاذ کرد . 

ویتصریح کرد: دستگاه های اجرایی عضو انجمن علی رغم وظایف ذاتی که بر عهده دارند باید تمام تلاش خود را در جهت پیگیری و به نتیجه رساندن مصوبات جلسه انجمن کتابخانه های عمومی به کار گیرند زیرا تمامی تصمیماتی که در این جلسه گرفته می‌شود در راستای غنی سازی فرهنگ استان است.

انتهای پیام/