تیم فوتبال پورتو در شب درخشش مهدی طارمی مهاجم ایرانی خود در دیدار نیمه نهایی جام حذفی مقابل اسپورتینگ به پیروزی رسید و گام بلندی به سمت فینال برداشت.

به گزارش سفیرافلاک، در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال پرتغال شب گذشته تیم پورتو میهمان اسپورتینگ لیسبون بود که این مسابقه با نتیجه ۲ بر ۱ به سود پورتو خاتمه یافت. پورتو در حالی به این برد ارزشمند در خانه حریف دست یافت که مهدی طارمی مثل همیشه تاثیر زیادی در نتیجه داشت و یک شب جنجالی و به یادماندنی را از خود در لیسبون بر جای گذاشت.

طارمی در این مسابقه در ترکیب اصلی پورتو بود ولی جدال دو تیم در نیمه نخست بدون گل تمام شد. با شروع نیمه دوم، این تیم اسپورتینگ بود که در دقیقه ۴۹ گل برتری را توسط «پابلو سارابیا» به ثمر رساند.

پورتو که نمی‌خواست در دیدار رفت بازنده از زمین حریف خارج شود، در دقیقه ۵۸ توسط «اوانیسلون» صاحب ضربه پنالتی شد. مهدی طارمی که اخیراً در دیدار با لاتزیو ایتالیا در لیگ اروپا پنالتی زده بود، در این مسابقه هم پشت توپ رفت و به همان شیوه دروازه اسپورتینگ را باز کرد.

گام بلند پورتو به سمت فینال با درخشش طارمی/ شادی گل جنجالی مهدی!

طارمی بعد از گلزنی، به سمت تماشاگران اسپورتینگ رفت و در حرکتی جنجالی به سبک «کریستیانو رونالدو» هواداران اسپورتینگ را به سکوت دعوت کرد.

اما این پایان کار نبود و در دقیقه ۶۴ طارمی بار دیگر ارزش‌های فنی خود را به معرض نمایش گذاشت. زمانی که از گوشه محوطه جریمه اسپورتینگ به مهاجم ایران پاس داده شد، او هم بدون درنگ و با حرکت پاشنه پا، توپ را به اوانیلسون رساند تا مهاجم برزیلی دومین گل پورتو را به ثمر برساند.

بعد از سوت پایان بازی، «آموریم» سرمربی پورتو به سمت «سرجیو کونسیسائو» سرمربی پورتو رفت و به وی بابت شیرجه بازیکنان و گرفتن پنالتی معترض شد. در میانه صحبت دو مربی هم طارمی یک لحظه خود را به صحنه رساند و با گفتن یک جمله خطاب به سرمربی اسپورتینگ، از آنها جدا شد!

به این ترتیب پورتو در اولین دیداری که اهمیت زیادی برای صعود به فینال داشت، سه امتیاز مهم را از آن خود کرد و حالا باید چشم انتظار بازی برگشت باشد که ۳۱ فروردین برگزار می‌شود.

انتهایپیام/

  • منبع خبر : مهر