حجت الاسلام شاهرخی گفت: آمریکا در جنگ روسیه و اوکراین، نقش اصلی را دارد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های این هفته خرم آباد، اظهار داشت: در نزدیکی کشور ما جنگی رخ داده و در جنگ روسیه و اوکراین، مواضع جمهوری اسلامی روشن است، ایران با هر گونه جنگ طلبی مخالف است و هر گونه کشتار غیر نظامیان و از بین بردن زیرساختهایی که زندگی را سخت می کند امر نادرستی است.

وی افزود: شیطان بزرگ با گسترش ناتو و اعزام نیروها به کشورهای مختلف در ایجاد این جنگ نقش اصلی را دارد، این وضعیت موجود حاصل فزون طلبی و خوی استکباری آمریکاست و چنین برنامه ای را برای ما تدارک دیدند با موضوع داعش ولی با تدابیر رهبری و جهاد و فداکاری شهید سردار سلیمانی و مدافعان حرم و شهدایی که تقدیم شدند، این موضوع حل شد که شیطان بزرگ شکست خورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تبریک فرا رسیدن ماه شعبان، عنوان کرد: ماه شعبان برای انسان هایی که در پی ارتقای معنوی هستند از اهمیت خاصی برخوردار است، درک و فهم و ورود به ماه مهمانی خدا از طریق آمادگی در ماه رجب و شعبان فراهم می شود و این ماه، ماه کسب آمادگی است.

وی تصریح کرد: توسل به سه امام بزرگواری که میلاد مبارک آنها در این ماه است و توسل به حضرت اباالفضل(ع) قطعا در این ارتقای معنوی می تواند کارساز باشد.

شاهرخی گفت: توجه به جهاد تبیینی که امام حسین(ع) قبل از مرگ معاویه در مناسک حج و در منطقه منا، آن جهاد را انجام داد و همچنین امر به معروف و نهی از منکر در این ماه برای ورود به ماه مبارک رمضان می تواند مفید و ارزشمند باشد و سوم شعبان روز میلاد امام حسین(ع) روز پاسدار نامگذاری شده است.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: این که مکتبی باقی بماند و از تحریف مصون بماند جزء اصلی ترین مسئله برای حفظ و نگهداری مکتب است، مکتب وقتی از انحرافات محفوظ می ماند که کسی بتواند این وظیفه را انجام بدهد و بقای مکتب اسلامی و تشیع به نام امام حسین(ع) و قمر بنی هاشم(ع) و فرزندان و یارانش رقم خورده است و پیامبر(ص) در زمان های متعدد مردم را به جایگاه اهل بیت(ع) آشنا ساختند.

وی خاطر نشان کرد: با جانبازی قمر بنی هاشم(ع) در کربلا این دین پابرجا باقی ماند و پاسداران، راه امام حسین(ع) را در این عصر با قوت و با قدرت ادامه دادند و ادامه می دهند که شایسته تقدیر و تجلیل هستند.

شاهرخی گفت: همانطور که امام سجاد(ع) با تبیین معارف اسلامی در قالب دعا و بیان صحیفه سجادیه به عنوان کتاب اعتقادات و معارف اسلامی کارهایی انجام دادند و ۱۷۰ شاگرد تربیت کرد که هر کدام در دانشگاه امام باقر(ع) جزء نخبگان و برجستگان بودند که تربیت شده امام سجاد(ع) بودند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: قمر بنی هاشم(ع) به عنوان انسان صدیقی که از قلب سلیم برخوردار بود و عمرش را در اطاعت خدا سپری کرد، همیشه تابع امام عصر زمان خود بود و اگر می خواهیم از قلب سلیم برخوردار باشیم و شرافت و عزت دنیوی را برای خودمان به ارمغان داشته باشیم باید در زبان و عمل و گفتار از امام عصر خود پیروزی کنیم.

وی با تاکید بر توجه به تنظیم بازار افزود: در پایان سال، هم در کشور و هم استان نیازمند تنظیم بازار هستیم و این بحث اختصاص به استان ما ندارد و امر کلانی است و باید کار کارشناسی و کار اجرای دقیقی کرد تا این بازار تنظیم شود، قابل قبول نیست که قوت دوم اکثریت مردم در فاصله چندین ماه به وضعیت فعلی از جهت گرانی برسد، قوت مردم بعد از گندم، اینگونه گران شود و دولت جدید باید تمام امکانات خود را برای تنظیم بازار به کار ببرد.

شاهرخی بیان کرد : تنظیم بازار یک ضعلش تولید کننده، یکی مصرف کننده و یکی هم از تولید به مصرف است و باید در این فاصله اقداماتی صورت گیرد که لازم است دولت و مجلس و دستگاه قضایی همه توان خود را به کار بگیرند تا به نقطه مطلوب برسیم و غفلت از آن به اعتبار دولت آسیب می زند.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری افزود: وقتی انسان هایی هستند که جان خود را برای اسلام و انقلاب تقدیم کردند، همین مردم در راه خدا به هم کمک می کنند و افراد باید خود را در این ایام موظف به انفاق بدانند و کمک های مومنانه به عنوان یک سنت نیکو است.

وی خاطر نشان کرد: کمیته امداد از ابتکارات امام(ره) بود که در این نهاد خدماتی به نیازمندان ارائه می شود امام لازم است به سمت اشتغال پایدار برویم تا جوانان بتوانند تشکیل خانواده بدهند و مشکل اشتغال حل شود و به دنبال آن فرزند آوری رواج یابد.

انتهای پیام/