قهرمان کشتی فرنگی جهان معتقد است کشتی ایران در سال ۲۰۲۲ میلادی رویدادهای سختی را پیش رو دارد که باید با برنامه ریزی و حمایت تجهیز و مهیا شود.

به گزارش سفیرافلاک، در آخرین روز از مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ بود که میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی توانست به مدال طلا برسد. مدالی که برای او و کشتی ایران ارزش زیادی داشت و آغاز مسیری درخشان برای تکرار این موفقیت بود. دلخانی که مدال طلای قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان را هم در کارنامه دارد، چندی پیش در تورنمنت بین المللی بلغارستان هم به میدان رفت و توانست در این میدان تدارکاتی هم صاحب مدال طلا شود.

مدعی وزن ۶۳ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در آستانه آغاز نخستین اردوی آماده سازی اعلام کرد هدف اصلی اش کسب دومین مدال طلای جهان در رده بزرگسالان است و برنامه‌های زیادی را برای آینده در سر دارد.

در همین راستا میثم دلخانی اظهار داشت: مدتی بود که در هیچ مسابقه‌ای حضور نداشتم و باید خودم را محک می‌زدم که خوشبختانه با نظر کادر فنی به همراه با برخی نفرات تیم جوانان به تورنمنت بلغارستان اعزام شدم. حضور در این مسابقات برای من بسیار خوب بود چراکه این تورنمنت از نظر سطح کیفی در حد و اندازه مطلوبی برگزار شد و من هم توانستم با عنوان قهرمانی به کار خودم پایان دهم.

وی دلیل دوری از تمرینات و مسابقات را آسیب دیدگی خواند و گفت: بعد از مصدومیت حدود ۲ ماه از تمرینات سنگین و همیشگی دور بودم اما خوشبختانه دوباره استارت زدم و توانستم در مسابقات بلغارستان کشتی بگیرم. هر چند آمادگی زیادی نداشتم اما توانستم در نهایت عملکرد خوبی داشته باشم و در برابر رقبایی از صربستان، قرقیزستان، مجارستان و گرجستان به خوبی خودم را محک بزنم.

دلخانی با اشاره به نخستین اردوی تیم ملی گفت: مطمئناً با حضور در اردوهای تیم ملی و انجام تمرینات منظم، با آمادگی بالاتری در مسابقات پیش رو شرکت خواهم کرد. سال سختی پیش روی کشتی است که امیدوارم با درخشش و موفقیت برای تمامی ملی پوشان همراه باشد.

قهرمان رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ در پایان خاطر نشان کرد: اهداف و برنامه‌های زیادی را در ذهن دارم اما در حال حاضر به تنها چیزی که می‌اندیشم، مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی است که اگر به دوبنده تیم ملی دست یابم با تمام وجود برای تکرار قهرمانی و کسب مدال طلا به میدان خواهم رفت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر