برد پرسپولیس مقابل مس رفسنجان در هفته بیستم لیگ برتر بار دیگر این تیم را در کورس قهرمانی با رقیب سنتی خود قرار داد.

به گزارش سفیرافلاک، تساوی هفته نوزدهم پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان و پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل فجر شهید سپاسی باعث شد تا فاصله آبی‌پوشان پایتخت در صدر جدول با سایر رقیبان بیشتر شود اما تغییر وضعیت آنها در بیستمین هفته مسابقات باعث شد تا سرخابی‌های پایتخت با کاهش اختلاف امتیاز به بزرگترین مدعیان بالا بردن جام در فصل جاری تبدیل شوند.

قهرمان پنج دوره متوالی رقابت‌های لیگ برتر در حالی برای کسب عنوان تکراری در این مسابقات تلاش می‌کند که آمار امتیازگیری شاگردان فرهاد مجیدی باعث شده تا تلاش‌ها آنها در فصل جاری چندان به چشم نیاید.

آبی‌ها بالاتر از تمام دو سوم‌های قهرمانی پرسپولیس

استقلال تهران با سرمربیگری فرهاد مجیدی بهترین نتایج یک دهه اخیر خود را گرفته است. سرمربی آبی‌پوشان پایتخت به قدری با بازیکنان خود درخشیده است که تعداد امتیازان این تیم نسبت به مدت مشابه در ادوار قهرمانی پرسپولیس بهتر بوده است.

پرسپولیس در اولین قهرمانی خود با برانکو ایوانکوویچ که در فصل ۹۶-۱۳۹۵ رقم خورد از ۲۰ بازی، ۴۷ امتیاز کسب کرد تا با آرامش در مسیر اولین قهرمانی خود گام بردارد. این در حالی است که استقلال تاکنون ۴۸ امتیاز کسب کرده است که از تمام دوران قهرمانی سرخ‌ها بیشتر بوده است.

یحیی بهتر از گذشته خود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که از نیم فصل رقابت‌های ۹۸-۹۹ در رأس کادر فنی سرخپوشان قرار گرفت توانست این تیم را در همان فصل به قهرمانی برساند. گل محمدی در فصل گذشته نیز توانست با جام قهرمانی عکس یادگاری بگیرد تا نشان دهد قهرمانی‌های قبلی با برانکو ایوانکوویچ و دوره کوتاه این تیم با گابریل کالدرون را به خوبی می‌تواند تکرار کند.

پرسپولیس در فصل گذشته در ۲۰ بازی توانست ۴۱ امتیاز کسب کند و با وجود نزدیک بودن سپاهان اصفهان به این تیم به روند رو به رشد خود ادامه داد تا توانست فصل را با قهرمانی و اضافه کردن واژه «گلات» به دایره‌المعارف فوتبال ایران بابت پنج قهرمانی پشت سر هم اضافه کند

با این حال یحیی باز هم بهتر از گذشته خود نتیجه گرفته است تا بهتر از گذشته خود شود تا در پایان هفته بیستم نمره ۲۰ را در کارنامه مربیگری اش بگیرد.

پرسپولیس منتظر پیچ دربی

بدون شک نتیجه دربی ۹۸ پایتخت که ۲۶ اسفندماه سال جاری در هفته بیست و سوم لیگ برتر برگزار می‌شود تأثیر بسزایی در تعیین قهرمان فصل جاری خواهد داشت.

پرسپولیس تنها سه امتیاز با استقلال تهران اختلاف دارد که در صورت کسب پیروزی در این دیدار می‌تواند جایگاه نخست جدول را کسب کند. این در حالی است که آمار گل‌های زده و خورده استقلال خیلی بهتر از سرخ‌ها است اما طبق قوانین جدید مرتبط با آئین نامه سازمان لیگ فوتبال رتبه تیم‌ها در جدول در صورت امتیاز برابر با تیم دیگر را بازی مستقیم مشخص می‌کند.

بنابراین تعیین قهرمان فصل جاری این بازی‌ها را نیز تا حد زیادی دربی ۹۸ بین تیم‌های استقلال تهران و پرسپولیس مشخص خواهد کرد تا پایان سال ۱۴۰۰ برای بخشی از هواداران سرود قهرمانی به همراه داشته باشد و طرفداران تیم بازنده چشم انتظار تا پایان بازی‌ها برای جبران باخت در دربی باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر