ملک آراء گفت: ۱۵ تیم تخصصی و ۲۸۲ تیم بهداشتی و درمانی عمومی امسال به مناطق محروم شهری و روستایی لرستان اعزام‌ شدند.

عبدالوحید ملک آراء در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: گسترش ارزش‌های اسلامی و فرهنگ بسیج و اخلاق پزشکی ‏در دانشگاه‌ها و جامعه ‏پزشکی ‏کشور، تبیین نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس، ترویج و ارتقاء اخلاق پزشکی، ‏آموزش و اطلاع‌رسانی و خدمات فرهنگی، ‏تقویت، ‏سازمان‌دهی و ارتقاء توانمندی‌های گروه‌های اضطراری بسیج جامعه ‏پزشکی از اهداف مهم بسیج جامعه پزشکی می باشند.

وی با اشاره به خدمات انجام شده در سال جاری، افزود: طرح شهید دکتر رهنمون «اعتلای بسیج» در کشور یکی از برنامه های اجرا شده است که با شروع این طرح پزشکانی که به صورت رایگان و اخلاص به مردم مناطق محروم خدمت ارائه می دهند افتخاری دیگر را برای بسیج و بسیجیان می آفرینند و یکی از اهداف مهم این طرح بررسی وضعیت بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کمتر برخوردار و محروم جامعه است که با تشکیل و اعزام تیم ها در ۱۵ منطقه محروم استان بر اساس اعلام نظر مراکز بهداشتی و سپاه ناحیه شهرستانها که از بیشترین محرومیت برخوردار هستند خدمات بهداشتی- درمانی و آموزشی بصورت ماهی یکبار ارائه می گردد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان عنوان کرد: این سازمان از ابتدای سال جاری تا امروز دو بیمارستان ثابت در مناطق محروم وکم برخوردار شهرستان‌های چم پلک چگنی و بزنوید الیگودرز در قالب طرح شهید دکتررهنمون برپا کرده است.

وی تصریح کرد: امسال ۱۵ تیم تخصصی و ۲۸۲ تیم بهداشتی و درمانی عمومی به مناطق محروم شهری و روستایی اعزام‌شده‌اند و ۳۰ ایستگاه سلامت در مصلی های سراسراستان برپاشده است که درمجموع ۹۹ هزار و ۱۵۲ نفر از خدمات مراقبتی و سلامت رایگان برخوردار شده اند.

ملک آرا بیان کرد: در راستای مبارزه با ویروس کرونا ۱۱ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستانهای استان با همکاری سپاه نواحی و شبکه های بهداشت، به کارگیری ۷۰ نیروی تخصصی جهت واکسیناسیون، ۲۵۰ نیروی داوطلب بسیجی جهت ثبات و پشتیبانی در مراکز واکسیناسیون استان، به کارگیری ۱۰ تیم درمانی به بیمارستانها، تجلیل ۳۶۰ نفر کادر بهداشتی و درمانی در استان با حضور فرماندهان نواحی و مسئولین کانونهای بسیج جامعه پزشکی استان انجام شده است.

وی تصریح کرد: خدمات بهداشتی و درمانی بسیج جامعه پزشکی در راستای طرح شهید سلیمانی شامل توزیع بسته های معیشتی به تعداد ۱۰۰ بسته به ارزش ۴۵ میلیون تومان، ۲۰ میلیون تومان پک بهداشتی و دارویی و پویش نذر خون به تعداد ۴۶۰ نفر خواهر و برادر، برپایی ایستگاه های سلامت بوده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به خدمات دندانپزشکی گفت: ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی در شش منطقه محروم حاشیه نشین شهر خرم آباد برای ۵۱۰ نفر به صورت کاملا رایگان انجام شده است.

انتهای پیام/