پاسداران، طلیعه داران دفاع از ارزشهای انقلاب و اسلام هستند که با الگو گرفتن از امام حسین(ع) در این مسیر جانفشانی می کنند.

به گزارش سفیر افلاک در سوم شعبان سومین ستاره آسمان امامت و ولایت دیده به جهان گشود، امام حسین(ع) در دامان حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به گونه ای پرورش یافت که توانست واقعه عاشورا را به پا نماید که امروز با گذشت سالها از آن حادثه هنوز هم دلدادگان حسینی در امتداد عاشورا حرکت می کنند.

امام حسین(ع) در واقعه کربلا برای دفاع از اسلام، ارزشها و احیای امر به معروف و نهی از منکر تا پای جان ایستاد، خانواده و یاران در این مسیر، امام حسین(ع) را همراهی کردند و از طفل شش ماهه تا یاران و سربازان در این واقعه به شهادت رسیدند و با جانثاری، راه را برای دفاع از اسلام باز نمودند.

ولادت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده، همان پاسدارانی که سالهاست با تاسی از سید الشهدا(ع) و با منطق و تفکری برگرفته از مکتب عاشورا برای دفاع از ارزشها، اسلام و انقلاب تلاش می کنند و در این سالها اجازه نداده اند دشمن به هدف خود برسد.

پاسداری، رسالتی برگرفته از مکتب عاشورا

نام پاسداران با فداکاری، ایثار، کمک به همنوعان، دستگیری از نیازمندان و یاری رساندن در حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله عجین شده است، با شیوع کرونا نیز پاسداران به گونه ای دیگر کمک به مردم را نشان دادند و ثابت شده که هدف مشخص است.

طی این سالها پاسداران با رشادتها و فداکاری ها، از دفاع مقدس تا دفاع از حرمین نشان دادند که برای استمرار و تداوم نهضت عاشورا ایستاده اند، رسالتی که برگرفته از مکتب عاشورا است.

در هشت سال جنگ تحمیلی، پاسداران دوشادوش سایر نیروهای مسلح و بسیج در عرصه نبرد با دشمن حاضر شدند، پس از جنگ تحمیلی در مسیر سازندگی شاهد محرومیت زدایی هایی هستیم که در گوشه گوشه شهرها و روستاها برای خدمت به مردم اقدام می شود.

در زمانی که داعش برای رسیدن به اهداف شوم استکبار، قدرت نمایی می کرد، پاسدارانی از ایران برخاستند که با حضور در میدان مبارزه با داعش و با تقدیم جان خود، ریشه داعش را نابود کردند، در میان آنها بزرگ مردی به نام شهید سردار سلیمانی به عنوان فرمانده در این مسیر پاسداران را همراهی می کرد.

سپاه پاسداران درخت تنومند استقامت و جاودانگی است

اما همه تلاش های پاسداران در این جا خلاصه نمی شود چرا که در زمان وقوع حوادثی مثل زلزله و سیل باز هم این بزرگ مردان برای کمک به مردمی آسیب دیده می شتابند تا بتوانند قدری از رنج و سختی این مردمان را بکاهند.

سردار حبیب توکلی جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: امام حسین(ع) آموزگار مکتب شهادت بود که برای دفاع از اسلام جان خود را تقدیم کرد و پاسداران نیز با الگو گرفتن از امام شیعیان در این مسیر حرکت می کنند.

وی افزود: روز ولادت امام حسین(ع)، روز تجلیل از کسانی است که حامی ولایت و مستضعفان عالم هستند که برای دفاع از وطن و خاک پاک کشور، پروانه وارد گرد آن می چرخند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با بیان این که سپاه پاسداران درخت تنومند استقامت و جاودانگی است، تصریح کرد: این افراد توانسته اند با اخلاص، معنویت، گوش به فرمان بودن رهبری و در مسیر عاشورا قدرت و شکست ناپذیری خود را به جهان اثبات نمایند.

تجلیل از پاسداران نمونه

سردار توکلی بیان کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون پاسداران در عرصه های دفاع از وطن، دفاع از حرم، حضور در مواقع بحرانی برای کمک به مردم و خنثی کردن توطئه های دشمن حضور پرشوری داشته اند و توانسته اند پوزه دشمن را به خاک بمالند.

وی بیان کرد: پاسداران در ادامه مکتب عاشورا برای حفاظت و حراست از اسلام، آماده ایثارگری هستند و بدون هیچ خستگی به راه خود ادامه می دهند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با اشاره به برنامه های روز پاسدار در لرستان گفت: مهمترین برنامه ای که در این راستا برگزار می شود، تجلیل از پاسداران نمونه است که این برنامه روز سه شنبه برگزار می گردد.

انتهای پیام/