حجت الاسلام شاهرخی گفت: ایجاد صنایع تبدیلی اشتغال را در استان لرستان به دنبال دارد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با وزیر کشور، اظهار داشت: با تشکیل دولت جدید فرصتی است برای جبهه انقلاب و برای مردم استان ما که آرزوهای دست یافتنی دارند.

وی افزود: مردم استان ما بعد از رئیس جمهور، نگاهشان به وزارت کشور است در اینکه ارتقای فرهنگی در استان ما رقم بخورد و پیشرفت اقتصادی حاصل شود و مصوبات سفر ریاست جمهوری با یک سرعت و آهنگ قابل قبولی به سمت اجرایی برود و موانع از جلوی آن برداشته شد چرا که وضعیت استان لرستان خاص است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر ضرورت تکمیل سدهای استان، تصریح کرد: سدهایی که در حال احداث و یا تکمیل شدن هستند خصوصا سد معشوره با ظرفیت بیش از یک میلیارد متر مکعب که هم آب کشاورزی تامین می کند و هم تولید برق داشته باشد، مورد ملاحضه قرار گیرد و کارهای اجرایی سرعت یابد و افرادی بومی برای این بخش ها انتخاب شوند، همچنین سد بختیاری و دیگر سدها نیز مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: یکی از مشکلات ما، نبودن شبکه های آبیاری است، ظرفیت نگهداری و یا تخصیص آب دچار مسئله است ولی این شبکه ها به زمین های کشاورزی باید شکل بگیرد و اعتبارات قطره چکانی همین وضعیت موجود را باعث شده است که سبب شده تا وضعیت معیشتی مردم دچار آسیب شود.

وی بیان کرد: ما در استان هیات اندیشه ورزانی داریم و مجموعه محصولاتی که در کشاورزی داریم ۱۴ هزار میلیارد تومان درآمد سالانه است و این توسط تیم محاسبه شده که اگر آبی شوند میزان تولید محصول به۲۱ هزار میلیارد می رسد و اگر صنایع تبدیلی هم باشد این رقم به ۲۸ هزار میلیارد تومان می رسد و این سبب تحول در زندگی مردم می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به بیکاری فرزندان جانبازان و ایثارگران گفت: می توان از ۳۰ هزار تن انجیر و انار و سایر محصولات تولید شده، با ایجاد صنایع تبدیلی ایجاد اشتغال کرد و وزارت کشور که مادر همه وزارت خانه هاست می تواند گام های اساسی بردارد و وزارت کشور می تواند بستر سازی مناسبی را انجام دهد.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان صنایع راکد در استان داریم و تا کی باید مردم ما باید نام این واحدهای راکد را بشنوند، برخی از این واحدها پرونده قضایی دارند و مسئولین استانی ما هم اقدام کردند و لازم است که پیگیری برای رفع مشکل این واحدها صورت گیرد.

 وی با اشاره به آسیب های اجتماعی گفت: می توان با اجرای این برنامه ها با یک فوریتی این کارها انجام شود که خودبه خود آسیب های اجتماعی را کم می کند، گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که ناشی از بیکاری است اما باید گفت که تحول به تنهایی استان ما را به نقطه مطلوب نمی رساند و تحول همراه با جهش را نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به تبعیض در انتصابات،  تصریح کرد: تاخیر در انتصابات دغدغه جریان انقلابی شده است، این که استان ما از یک موضوع رنج می برد، تبعیض است و انتصابات سفارشی، عزل و نصب های فراقانونی و جذب نیروی بدون ضابطه و توصیه های فراقانونی که مجموعه این امور وضعیت استان ما را در شرایط تبعیض نگه داشته است و جذب نیروی بدون ضابطه را انجام دادند و بعدا به بدنه دستگاه اضافه کردند که باید این ریشه ها خشک شود.

وی بیان کرد: گفتمان عدالت، شایسته سالاری، ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی که رویش های انقلاب دنبال آن هستند و انتظار داریم زمینه اجرایی این گفتمان فراهم گردد.

انتهای پیام/