لک نوشت: از جانِ خویش خرج کردند، پای بر میدانِ مین نهادند، از سلامتی خویش گذشتند و با تکیه‌بر غرور مردانه‌ی خویش، ایستادند تا اسلام و ایران، همچنان بر پای خویش محکم و استوار باقی بماند.

به گزارش سفیرافلاک، یارانی که با لبخندِ شیرین خود، اجابتِ دعایشان را در ماندن دیدند و دردِ جانبازی را چشیدند تا ما مزّه فتح و پیروزی و عافیت را به بهترین شکلش حس کنیم و شهدایی از جنسِ جانباز … و جانبازانی از جنسِ شهدا؛ جانبازانی از جنسِ نور، مرتضی‌هایی از جنسِ ایثار که روزی شجاعانه درراه اهدافِ والای خویش و درراه دفاعِ از آرمان‌های انقلاب، جانِ شیرین و سلامت و تندرستی خویش را در طبقِ اخلاص، تقدیمِ امام و انقلاب کردند.

از جانِ خویش خرج کردند، پای بر میدانِ مین نهادند، از سلامتی خویش گذشتند و با تکیه‌بر غرور مردانه‌ خویش، ایستادند تا اسلام و ایران، همچنان بر پای خویش محکم و استوار باقی بماند؛ چه زیباست طنین فریاد رسایتان که فریادی است نه از جنسِ کلام که از جنسِ سکوت، نه از جنسِ ادعا که از جنسِ عمل.

خدا حقتان را بر ما حلال کند که از سلامتِ خویش برای ما گذشتید، از حق حیاتِ خویش پل ساختید تا ما به‌سلامت بر ساحلِ عافیت فرود آییم.

زندگینامه جانباز سرفراز دکتر مرتضی رضعیی

بسیجی پرافتخار در یک خانواده مذهبی در شهرستان ازنا به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در میان مردم باصفا و متدین ازنا در مسجد سجادیه و پایگاه مقاومت نجف اشرف سپری کرد مرتضی از همان کودکی فردی شجاع درس‌خوان مؤدب و موردعلاقه هم سن سالانش بود

درحالی‌که ۱۴ ساله بود عازم جبهه و جنگ و جهاد شددرجنگ تحمیلی و یورش همه‌جانبه استکبار جهانی این خانواده مثل اکثر هم‌وطنان هر آنچه در توان داشتند برای دفاع از انقلاب و کشور بکار گرفتند و حماسه هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند و نمونه آن حضور هم‌زمان چند فرزند این خانواده در جبهه‌های جنگ بود و دو فرزند از فرزندان زنده‌یاد حاج اصغر رضعیی یکی به‌افتخار جانبازی و دیگری به‌افتخار شهادت نائل آمدند.

مرتضی در تعدادی از عملیات‌های گردان مالک اشتر ازنا علیه دشمن بعثی به‌عنوان یک رزمنده شرکت کرد، برعکس سنش روحی بزرگی داشت در عملیات ظفرمند کربلای چهار و پــــــنــــــج بیسیم چی گردان مالک اشتر ازنا بود

یک بسیجی به معنای واقعی بود قلم از نوشتن خوبی‌هایش عاجز است رشادت‌های بی‌نظیر در دوعیجی و شلمچه به خرج داد؛ دوشادوش فرمانده عزیزش شهید رضا اسداللهی در حال پیشروی در شهرک دوعیجی شلمچه براثر اصابت ترکش قطع نخاع شد بعد از مجروحیت به تلاش ادامه داد و تا مقطع دکترای تخصصی پوست و مو ادامه تحصیل دادند.

 او مدت سی‌وپنج سال است که روی تخت جانبازی‌اش که از تخت جمشید نیز باشکوه‌تر است رنج جانبازی را تحمل می‌کند؛ دکتر که فردی خستگی‌ناپذیر است با داشتن محدودیت‌های جسمی و جانبازی هرگز از فعالیت بازنیستاد؛ و اکنون گمنام و بی‌ادعا به‌عنوان متخصص پوست منشأ اثر برای هم‌وطنان است

تصاویر جوانی مرتضی رضعیی که حالا دیگر سن و سالی از او گذشته برگ‌های با طراوتی از خاطرات است که دیدن دارد! که یکی از این خاطرات زیبا و به‌یادماندنی دیدار رهبر بزرگ انقلاب با ایشان است

با دیدن این تصاویر و مرور خاطرات آن دوران از خداوند برای این عزیز و همه‌ی جانبازان شجاع کشورم سلامتی و صبر و استواری خواستارم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : احمد لک