وحیدی گفت: حل اشتغال یعنی رفع بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی و باید در این راستا تلاش کرد.

به گزارش سفیرافلاک احمد وحیدی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی مسیر پر از خطری را با سلامت تاکنون طی کرده و امروز می بینم در اوضاع آشفته دنیا به رغم همه فشارهایی که به نظام ما آمده اما امروز منطق، حرکت و رفتارما منطقی ترین، اصولی ترین، اخلاقی ترین و هدفمند ترین راهی است که در دنیا وجود دارد.

وی افزود: اتفاقی که در اوکراین در حال جریان است نمونه ای از اتفاقات در جهان است که توسط قدرتها شکل می گیرد و جمهوری اسلامی با اتکا به خداوند و اعتماد به مردم و هدایت های مکتب اهل بیت و رهنمودهای رهبری با قدرت جلو می رود، امروز در یک نقطه جدید و تحولی قرار داریم و این تحول قرار است به دست کارگزاران امروز جمهوری اسلامی صورت گیرد.

وزیر کشور تصریح کرد: بسترهای آن بحمدالله فراهم است که بستر آن، اخلاص و تلاش شبانه روزی است و مجاهدت یعنی تلاش بی وقفه و امید جمهوری اسلامی ناشی از این است که برای خداست، جمهوری اسلامی ایران بی تردید آینده ای درخشان در پیش دارد و روز به روز بر عزت جهانی آن افزوده می شود و این مشکلاتی هم که وجود دارد مسائل ساده ای است که قابل حل شدن هستند.

وحیدی عنوان کرد: ما برای اینکه باور کنیم که می توانیم این مسائل را حل کنیم، شناخت ما از اوضاع و احوال و این مسائل باید توسط خود ما حل شود، محور تحول خود ما هستیم، استان سرمایه فراوان دارد، دولت موظف است و کمک هم می کند اما سرمایه اصلی در خود استانهاست و با تلاش و کوشش استخراج می شود.

وی بیان کرد: در انجام این مسئولیت برای شکوفا کردن این ظرفیتها به چند چیز احتیاج داریم اول دانش کار و این ظرفیت ها را بشناسیم و سپس کارآفرینان را باید شناسایی کنیم و فرهنگ ما باید جوری باشد که سرمایه گذاران تشویق شوند و اگر جاذبه برای سرمایه گذاران درست شود همه می آیند.

وزیر کشور گفت: دولت تلاش کرده در این وضعیت هزار میلیارد تومان داده و می شود بسیاری از کارها را پیش برد و اگر نقدینگی جذب شود و وارد تولید شود و حمایت از سرمایه گذاران صورت گیرد می توان شاهد تحول بود و باید با سرمایه گذاران جلساتی برگزار شود و مشکلات سرمایه گذاران برطرف گردد.

وحیدی بیان کرد: کشور نباید وزارت خانه محور اداره شود بلکه باید استان محور اداره شود و باید در همین مسیر جلو رویم و استانها با اختیارات کافی تصمیم گیری کنند.

وی با بیان اینکه اشتغال محور اصلی است افزود: باید بیش از همه چیز به اشتغال توجه کرد و حل اشتغال یعنی حل بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی، افزایش تولید و پاسخگویی به مهمترین نیاز هر استان است و اشتغال ایجاد کردن جزء وظایف ماست.

انتهای پیام/