ویسکرمی گفت: قانونمند کردن فضای مجازی به نفع کسب و کارهای سالم است و می‌تواند تهدیدهای فضای مجازی را برطرف کند.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، فضای مجازی را بسیار مهم و پیچیده دانست و اظهار داشت: ما مخالف فیلترکردن فضای مجازی هستیم اما این موضوع، یک امر حاکمیتی است و نیاز به قانونمندی دارد همانطور که در تمام دنیا قانونمند است.

وی افزود: قانونمند کردن فضای مجازی به نفع انسان‌های خوب و مردم شریف ایران است لذا همه مردم توافق نظر دارند که باید تهدیدهای فضای مجازی را با قانونمند کردن برطرف کنیم تا از این فضا علیه ارزش‌ها، اخلاق و انسانیت استفاده نشود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس عنوان کرد: بنده در قالب چند توئیت اظهارنظرهایی در رابطه با طرح صیانت داشتم و اعلام کردم که قانونمندی به نفع کسب و کارهای سالم مجازی است اما گرگ‌های مجازی و سگهای قلاده‌بلند از آن می‌ترسند که برخی با سوءاستفاده، این مطلب را توهین به مردم ایران تلقی کردند.

وی ادامه داد: در این مطلب منظور ما توهین به مردم ایران نبوده چون بارها پوزه آمریکا را به خاک مالیده‌اند و به هیچ عنوان مصداق این جمله نیستند؛ در واقع این اصطلاح «سگ‌های قلاده بلند» تعبیری است که «ریچارد المان»، رئیس سابق سازمان سیا در مورد کسانی به کار می‌برد که کورکورانه و بدون مزد و مواجب، مقلد و مروج تفک لیبرال دموکراسی آمریکایی هستند.

انتهای پیام/