رضایی نژاد گفت: 15 پایگاه محلات در لرستان به پایگاه علمی و پژوهشی تبدیل شده است.

مهدی رضایی نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناروی استان لرستان در همه شهرهای استان مرکز رشد دارد و با احتساب مرکز رشد شهید نعمت اله سعیدی که خاص حمایت از فناوری های «های تک و پیشرفته» است، در مجموع استان دارای ۱۲ مرکز رشد است که بسیجیان نخبه را حمایت نماید.

وی افزود: همچنین یک مرکز تحقیقات لیزه و پلاسما وجود دارد، هسته های فناوری که حول یک ایده نوآورانه شکل می گیرند این امکان برایشان فراهم است که در این مراکز مستقر و مورد حمایت و هدایت قرار گیرند، ایده را به محصول تبدیل کنند و این نمونه را تجاری سازی و به تولید انبوه برسانند.

مسئلول بسیج علمی پژوهشی استان لرستان تصریح کرد: در این مراکز کمک می شود که این هسته ها به واحد فناور تبدیل شوند، سپس در مسیر رشد قرار بگیرند و شرکت دانش محور و بعد هم به شرکت دانش بنیان تبدیل شوند.

رضایی نژاد با اشاره به حمایت های صورت گرفته از نخبگان بسیجی، عنوان کرد: حمایت هایی که ما از این هسته ها انجام می دهیم شامل حمایت های اعتباری، تسهیلاتی، مشاوره های علمی، برگزاری کلاس های علمی و حمایت های کارگاهی و آزمایشگاهی است.

وی بیان کرد: علاوه بر این موضوعات، مخترعین بسیجی می توانند با یک طرح پژوهشی نوآورانه از کسر خدمت سربازی هم بهره مند شوند

مسئول بسیج علمی پژوهشی لرستان تصریح کرد: در کنار مراکز رشد ۱۲ گانه که در همه شهرهای استان وجود دارد، خانه نخبگان هم داریم که کار آن احصاء مسائل فناورانه و ارائه راهکارهای عملیاتی است که راهکارهای ارائه شده، در مرکز رشد و تبدیل به محصول می شود و در کنار ۱۲ مرکز رشد، ۱۲ خانه نخبگان بسیج هم وجود دارد.

رضایی نژاد گفت: همچنین مرکز تحقیقات در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی در بسیج علمی وجود دارد و در سطح استان ۱۵ پایگاه محلات را به پایگاه علمی و پژوهشی تبدیل کردیم که این پایگاه ها ۶۰ درصد فعالیت هایشان، فعالیت علمی است.

انتهای پیام/