حجت الاسلام پیریایی گفت: بزرگداشت مقام اهل بیت(ع) برای این است که بشریت را برای زندگی آینده هدایت نمایند که نمونه این را می توان در پیروزی انقلاب دید.

حجت الاسلام محمد پیریایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: خداوند ائمه اطهار(ع) را به عنوان الگوی بشریت فرستاد تا با هدایت آنها، انسان به سوی رستگاری و سعادت حرکت نماید.

وی با اشاره به اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین(ع)، افزود: همه جهان سعی می کنند که به قیام امام حسین(ع) تاسی نمایند چرا که امام حسین(ع) با شجاعت و ایستادگی در برابر ظلم توانست برای حفظ اسلام و ارزشها تلاش نماید.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی تصریح کرد: امام حسین(ع) با قیام کربلا توانست بشریت را منقلب نماید و با پیروزی انقلاب، رزمندگان و سربازان زیادی با الگو گرفتن از سیدالشهدا(ع) توانستند در این مسیر حرکت نمایند.

حجت الاسلام پیریایی با اشاره به ولادت قمر بنی هاشم، گفت: حضرت عباس(ع) دارای صفات اخلاقی بسیار نیکو بودند و کمک به نیازمندان بخشی از کارهای این بزرگوار بود، علاوه بر این موارد ظلم ستیزی و ایثار و فداکاری برای اسلام از دیگر صفات حضرت ابوالفضل(ع) بود که جانبازان با تاسی از فداکاری و ایثاری قمر بنی هاشم سالها در مسیر دفاع از وطن به درجه جانبازی رسیدند.

وی با اشاره به ولادت امام سجاد(ع) و نقش ایشان در قیام کربلا،  بیان کرد: اگر امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و حضرت زینب(س) در کربلا نبودند قیام کربلا در همانجا خاموش می شد و امام سجاد(ع) واقعه کربلا را روایت گری نمودند و توانستند این قیام را به دنیا معرفی نمایند.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: بزرگداشت مقام اهل بیت(ع) برای این است که بشریت را برای زندگی آینده هدایت نمایند که نمونه این را می توان در پیروزی انقلاب دید که با ایستادگی در برابر کفر و ظلم، این انقلاب به پیروزی رسید.

انتهای پیام/