جهانی گفت: شهرستان بروجرد به عنوان پایلوت طرح مسکن اقدام ملی در منطقه‌ غرب کشور انتخاب شده و در مرحله‌ خاک‌برداری قرار دارد که هیچ یک از شهرها در کشور هنوز اقدام عملیاتی نکرده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان علی جهانی اظهار داشت: طی معاهده‌‌ای بین وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بر این شد ساخت مسکن‌های طرح اقدام ملی در شهرهای با جمعیت بالای ۳۰۰هزار نفر به شرکت‌های تعاونی مسکن متعارف و تاییدشده و در شهرهای زیر ۳۰۰هزار نفر جمعیت به شرکت‌های فنی مهندسی اعطا شود.

وی افزود: ۱۰ شرکت تعاونی مسکن در اداره تعاون بروجرد ثبت شده که همه‌ آنها پیش از تصویب این طرح مشکلات ساختاری داشتند که تمامی این شرکت‌ها را با همت اعضا و پیگیری‌های مستمر به روز کردیم و اعتبارنامه‌های هیئت‌مدیره‌ها و اساسنامه و کارهای اداری آنها طی مدت زمان کوتاهی انجام شد.

سرپرست اداره کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: حین انجام این امور، یک اتحادیه نیز جهت انجام طرح اقدام ملی به نام اتحادیه آتیه‌ساز تشکیل دادیم که این اتحادیه قراردادی با مسکن و شهرسازی منعقد کرد و ۳۷هکتار زمین تحویل هیئت‌موسس اتحادیه شد و همزمان با تحویل زمین، انتخابات اتحادیه نیز برگزار گردید و به ثبت رسمی رسید و طبق قرارداد، اراضی به هیئت‌مدیره‌ی اتحادیه تحویل داده شد.

وی بیان کرد: با رسمیت کار اتحادیه آتیه‌ساز طرح اقدام ملی در بروجرد، مناقصه‌ی خاک‌برداری آن برگزار شد و برنده‌ی مناقصه سریعا کار خود را شروع کرد. هم‌اکنون نیز پروژه ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جهانی تصریح کرد: بروجرد به عنوان پایلوت طرح اقدام ملی در غرب کشور نیز انتخاب شده است، چراکه هیچ یک از شهرها هنوز این طرح را بصورت عملیاتی آغاز نکرده‌اند.

سرپرست اداره کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه پیش‌بینی می کنیم تا اردیبهشت سال آینده زمین جهت شروع عملیات ساخت ساز به ۱۰ شرکت تعاونی مسکن تحویل شود، ادامه داد: هر تعاونی وظیفه دارد حدود ۲۰۰ واحد مسکونی که ۱۲ بلوک ۴ طبقه همراه با پارکینگ می‌باشد را بسازد.

وی گفت: تلاش ما بر این است که نقاط ضعف مسکن‌مهر در پروژه اقدام ملی برطرف شود و نقاط قوت آن نیز ارتقا یابد. امنیت برای ما یکی از اولویت‌های اصلی است.

جهانی تاکید کرد: بنا داریم جهت رفاه حال مردم و کسانی که در این منازل ساکن می‌شوند، چندین پروژه رفاهی، آموزشی، درمانی و خدماتی نیز بسازیم تا هم بار ترافیکی داخل شهر کاسته شود، هم ساکنان پروژه اقدام ملی جهت تهیه مایحتاج با زحمت نیفتند.

انتهای پیام/