ویسکرمی گفت: برگشتن طرح مقررات فضای مجازی به صحن مجلس به معنی طولانی شدن طرح است.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در حال حاضر طرح تنظیم گری مقررات فضای مجازی هنوز در کمیسیون ۸۵ است و معتقدیم کار غیر قانونی نشده اما به خاطر درگیری مجلس در بحث بودجه، بحث اشکالاتی که معاونت قوانین گرفتند به بعد واگذار شده است.

وی افزود: هنوز به صورت قانونی این طرح در کمیسیون ۸۵ است و باید دید آیا نمایندگانی که امضا کردند، اصرار دارند برگردانند یا خیر که اگر اصرار داشته باشند دوباره به صحن برمی گردد و مجدد باید رای گیری شود و طبق قانون این طرح در کمیسیون بررسی می شود مگر این که در تصمیم گیری های آینده به گونه ای دیگر مطرح شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدیم فضای مجازی نیاز به قانونمندی دارد و قانونمندی به معنای محدود کردن فضای مجازی نیست، متاسفانه کسانی برای این که اصل کار را زیر سوال ببرند این طرح را با فیلتر کردن، مسدود کردن و محدودیت گره زده اند.

ویسکرمی عنوان کرد: طبق قانون طرح هایی که در کمیسیون اصل ۸۵ هستند موقتی بوده و مجلس بعدی تصمیم می گیرد که ادامه یابد یا خیر.

وی با اشاره به برگشت این طرح به صحن گفت: برگشتن این طرح به صحن مجلس به معنی طولانی شدن طرح است البته بحث تخصصی است و تا جایی هم پیش رفته و تلاش بر این است که مشکلات برطرف می شود و قطعا یکی از مزایایی که اصل ۸۵ دارد این بوده که موقتی است و اگر وارد صحن شود دائمی است.

انتهای پیام/