مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۵۱ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۲۵۴ نفر رسیده؛ مرگ شش میلیون و ۴۳ هزار و ۹۷۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۸۶ میلیون و ۹۳ هزار و ۳۲۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش سفیرافلاک، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۸۱,۰۶۴,۱۰۳۹۸۹,۴۷۳
۲هند۴۲,۹۸۰,۰۶۷۵۱۵,۴۹۰
۳برزیل۲۹,۱۹۴,۰۴۲۶۵۳,۵۸۸
۴فرانسه۲۳,۲۳۴,۰۶۲۱۳۹,۷۷۳
۵انگلیس۱۹,۳۷۳,۸۸۴۱۶۲,۴۸۲
۶روسیه۱۷,۱۴۰,۰۶۹۳۵۸,۲۴۶
۷آلمان۱۶,۳۳۶,۳۳۶۱۲۵,۵۱۵
۸ترکیه۱۴,۴۵۸,۸۸۱۹۵,۹۵۴
۹ایتالیا۱۳,۱۵۹,۳۴۲۱۵۶,۳۵۷
۱۰اسپانیا۱۱,۱۸۱,۵۱۰۱۰۰,۹۹۲

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۰۷ هزار و ۱۶۷ ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۴۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، آفریقای جنوبی، فیلیپین، جمهوری چک، بلژیک، پرو، استرالیا، پرتغال، کانادا، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا