ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه جنگ اوکراین، عبرتی برای اعتماد کنندگان به غرب است، گفتند: جهاد تبیین خنثی کننده نقشه های دشمنان می باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: غرب و آمریکا تنها به دنبال منافع خود هستند و اعتماد به آن‌ها جز شکست چیزی به دنبال ندارد.

وی افزود: جنگ در اوکراین درواقع سرنوشت کشوری است که به غرب اعتماد دارد و این می‌تواند یک عبرت برای سایر کشورها باشد که تقویت کشورها در ابعاد نظامی یکی از ملزومات است.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به اهمیت روحیه شهادت‌طلبی ، عنوان کرد: چند روز پیش دو نفر از پاسداران انقلاب اسلامی توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند که این خون‌های شهدا سبب جوشش روحیه شهادت‌طلبی در رگ‌های ملت شده و پایه‌های اسلام و انقلاب را بیشتر تقویت می‌کند.

وی با اشاره به پیشرفت ایران در عرصه موشکی ، تصریح کرد: پرتاب ماهواره نور که توسط نیروهای توانمند و جوانان این سرزمین ساخته‌شده ، افتخاری بوده که پیشرفت ایران را در عرصه موشکی به نمایش گذاشته است و در این راستا اعتماد به جوانان می‌تواند موفقیت‌های بزرگی را رقم بزند.

حسینی افزایش جمعیت را یک ضرورت برشمرد و گفت: در راستای سیاست‌های افزایش جمعیت، مجلس شورای اسلامی، مشوق‌هایی را برای خانواده‌ها در نظر گرفته که عملیاتی شدن این مشوق‌ها می‌تواند آینده خوبی را رقم بزند.

ضرورت مراعات حال دستفروشان درایام عید توسط شهرداری

حجت‌الاسلام محمدرضا سبحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: نظارت همه‌جانبه و دقیق بر نفس اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه یک‌لحظه غفلت، یک‌عمر پشیمانی را در پی دارد پس در این راستا بایستی مراقبت کرد چراکه تنها راه نجات نیز همین است.

وی افزود: اگر انسانی وعده اصلاح در آخر عمر می‌دهد، این از بزرگ‌ترین مکاید و نقشه‌های شیطان است، پس باید به این اهتمام داشته باشیم که کار امروز را به فردا موکول نکنیم.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به اینکه اهل‌بیت (ع) برکات زیادی بر جامعه ارزانی بخشیده‌اند، عنوان کرد: بمباران شیمایی مردم حلبچه توسط رژیم بعث عراق اوج خباثت و پلیدی رژیم بعث را در آن زمان نشان داد.

وی ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی، تصریح کرد: اگر کسی عاشق خداوند متعال است بایستی عاشق طبیعت نیز باشد و به آن آسیبی نرساند و در راستای حفظ آن کوشا باشد.

سبحانی خطاب به مسئولان شهرستانی، گفت: از شهرداری و سایر کسانی که در این راستا دست‌اندرکار هستند، تقاضا داریم در ایام عید نسبت کاسبان دست‌فروش مراعات و مدارا کنند چراکه وضعیت اقتصادی مردم ضعیف است.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن گرامیداشت هفته پاسدار، بیان کرد: بهترین توصیفی که در وصف سپاه پاسداران وجود دارد این جمله مقام معظم رهبری است که فرمودند: «اگر سپاه پاسداران نبود کشور نیز نبود»؛ واقعاً این‌چنین است؛ روز جانباز را نیز خدمت جانبازانی که به‌مثابه شهدای زنده هستند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

وی ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان، گفت: از خدای تبارک‌وتعالی طلب این راداریم که در ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) تعجیل عنایت فرماید، در این راستا مراسمی در صبح روز جمعه هفته پیشرو در محل شهدای گمنام به‌عنوان دعای استغاثه برگزار می‌شود.

جهاد تبیین خنثی کننده نقشه های دشمنان است

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به تأسیس سالروز بنیاد شهید توسط امام خمینی (ره)، اظهار داشت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: یکی از نیازهای اساسی کشور زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان و بزرگداشت آن برای آینده کشور بوده که امری حیاتی و ضروری است.

وی افزود: شهدا کسانی هستند که ایثار کرده و فرهنگ گذشت از خود برای دیگران از خصلت‌های آنان است و این فرهنگ اگر در کشور رواج داشته باشد هیچ‌وقت جامعه متوقف نشده و به جلو حرکت خواهد کرد.

امام‌جمعه الشتر ضمن گرامیداشت ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان، عنوان کرد: جوانان درزمینهٔ قرائت روزانه ۵۰ آیه قرآن اهتمام داشته باشند و در ماه شعبان صلواتی زیاد بفرستند تا خود را در کنار اهل‌بیت (ع) حس کنند.

وی تصریح کرد: ناکارآمد نشان دادن نظام یکی از سنگین‌ترین تحریف‌های دشمن می‌باشد و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: برترین جهاد این روزگار جهاد تبیین است.

امیدی گفت: دشمن از صدها مسیر در حال گمراه کردن مردم و بالأخص جوانان می‌باشد و می‌خواهد بر تفکرات آنان اثر بگذارد و لذا حرکت تبیین می‌تواند این اهداف دشمن را خنثی کند.

امام‌جمعه الشتر یادآور شد: دشمن در فتنه تحریف بر هفت موضع شناختی یعنی باورها، تشخیص‌ها، محاسبات، اراده‌ها، اعتمادها، امیدها و اعتقاد‌های مردم در حال فعالیت است که باید با تیزبینی جلو آمد و با آن‌ها مبازره کرد.

وی با اشاره به گام بلند سپاه پاسداران در عرصه فضای و آسمانی که برای اولین بار در کشورهای اسلامی اتفاق افتاد، گفت: این ماهواره که بعد از هشت دقیقه در مدار ۵۰۰ کیلومتری قرار و شروع بکار کرد طبق اصول نظامی یک موشک بالستیک به‌حساب می‌آید.

امیدی بیان کرد: ضروری است که ایران اسلامی از ماهواره نظامی برخورد باشد و به همین خاطر آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدام سپاه بشدت ناراحت و عصبانی هستند.

امام‌جمعه الشتر با اشاره به قابلیت ماهواره نور ۲ در رصد و گردآوری اطلاعات و داده‌های امنیتی دشمن، اظهار داشت: این اقدام سپاه درواقع همان حرکت جهادی بود که رهبر معظم انقلاب دستور دادند و امروز خواب را از چشمان دشمنان ایران اسلامی گرفته است.

وی تصریح کرد: جنگ امروز روسیه و اوکراین دیگر جنگ بین دو کشور نیست و یک جنگ فکری و ایدئولوژیک در سطح بین‌الملل تبدیل‌شده است‌.

امیدی با اشاره به خلع سلاح اوکراین در توافق‌نامه سال ۱۹۹۴ با کشورهای دیگر، گفت: تحریم‌های فعلی روسیه در شرایطی دارد صورت می‌گیرد که در زمان الحاق منطقه کریمه روی طلا متمرکز شد و وابستگی خودش را به اقتصاد دلار و یورو کاهش داد که درس عبرتی برای مسئولین ما نیز باشد.

امام‌جمعه الشتر یادآور شد: بحران اوکراین شرایط خوب و مؤثری برای تیم مذاکره‌کننده ایرانی به وجود آورده است و غرب در موضع ضعف قرار گرفتند و تحریم‌های آمریکا دیگر اثری بر ایران نخواهد داشت.

وی با اشاره به ایام پایان سال و خریدهای مردم برای عید، گفت: از مسئولان شهرستان سلسله‌ می‌خواهیم با حضور در بازار و بین مردم بر قیمت‌ها و نحوه عرضه اجناس نظارت داشته باشند.

ضرورت پیگیری مصوبات دولت و وزرا در سفر لرستان

حجت‌الاسلام مهدی فاطمی نیا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رومشکان، با اشاره به اهمیت جهاد تبیین و سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و انتقاد نسبت به تخصیص بودجه برای این موضوع، اظهار داشت: شاه‌بیت سخنان رهبر معظم انقلاب در زمان‌های مختلف مسئله جهاد تبیین است.

وی با اشاره به واقعه کربلا و نقش پررنگ و بی‌بدیل امام زین‌العابدین (ع) در زمان بعد از واقعه عاشورا و مسئله تبیین، افزود: تداوم انقلاب امروز مسئله تبیین آن زمان است، تبیین ابعاد مختلف و خصوصیات انقلاب اسلامی، در انقلاب‌های دیگر وجود ندارد

امام‌جمعه رومشکان با انتقاد از عملکرد استانداری درزمینهٔ تغییر مدیران ناکارآمد و دخالت نمایندگان مجلس در انتصاب‌های استانی و شهرستان، عنوان کرد: نمایندگان وظایف مهم‌تری از دخالت در مسئله انتصابات دارند البته نه اینکه مشورت ندهند، برای انتخاب افراد مناسب مشورت لازم است اما نه همه توان خود را برای انتصابات مدیران بگذارند چراکه این موضوع فساد آور است و وابستگی به جناح‌ها، جریانات سیاسی و افراد را می‌آورد.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس به‌عنوان وکلای مردم باید وظیفه مهم‌ترشان که احقاق حقوق مردم است را انجام دهند و هر جا که دولت و مسئولان دولتی کوتاهی کردند آنان پیگیر شده و تذکر بدهند و از دولت و زیرمجموعه‌های آن مطالبه گری کنند.

فاطمی نیا با اشاره به سفر وزیر کشور به لرستان و همچنین پیش از آن نیز سفر وزیر ورزش و جوانان به رومشکان، گفت: امکانات و زیرساخت‌های مربوط به حوزه ورزش و جوانان در شهرستان رومشکان در پایین‌ترین آمار کشوری قرار دارد و همین امر موجب بیکاری و آمار فزاینده در نبود شغل در شهرستان رومشکان شده است.

امام‌جمعه رومشکان گفت: خواستار پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهور و همچنین سفر اخیر وزیر کشور به استان در خصوص شهرستان‌ رومشکان بوده و همچنین با انتقاد از مسئولان استانی و کشوری نسبت به عدم تخصیص حقابه سد سیمره به شهرستان رومشکان و کمبود آب شرب و کشاورزی در این شهرستان خواهان پاسخگویی نماینده شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در این زمینه هستیم.

انتهای پیام/

 انتهای پیام/