حسنوند گفت: موفقیت و پیشرفت ایران در عرصه موشکی، دشمن را نگران کرده است.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ احمد حسنوند ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به هفته پاسدار، اظهار داشت: سپاه پاسداران در آغازین روزهای شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، با فرمان امام(ره) در دوم اردیبهشت سال ۵۸ فعالیت خود را آغاز کرد، روزهایی که مصادف با حوادثی از جمله فعالیت تجزیه طلبها در غرب، شرق و جنوب کشور و دنبال این بودند که انقلاب را زمین گیر کنند.

وی افزود: سپاه در این چنین شرایط به عنوان یک نهاد انقلابی، پا در میدان جهاد گذاشت و فعالیت خود را آغاز کرد اما در همان اوایل انقلاب جنگ تحمیلی آغاز شد و سپاه وارد این عرصه نیز شد و توانست بعد از پایان جنگ، به یک جوان رشید و دلاور تبدیل شود که در دانشگاه دفاع مقدس، رشد و تکامل یافت.

فرمانده سپاه بروجرد تصریح کرد: بعد از جنگ تحمیلی، دوران دیگری رخ داد، دشمن فهمیده بود آن چیزی که سبب شده دست چپاولگران از منابع کشور قطع شود این انقلاب و مردم هستند لذا بلافاصله جبهه بندی های مختلفی را آغاز کرد و می خواستند انقلاب را زمین گیر کنند و انتقام بگیرند.

سرهنگ حسنوند عنوان کرد: سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی است و همیشه خود را آماده می کند و در این دوران سوم که جبهه بندی هایی رخ داده، از یک طرف انقلاب و طرفی دشمن انقلاب که حوادث و اتفاقات زیادی شکل گرفت، فتنه هایی شکل گرفت و برخی از افراد در مسیر انقلاب لغزیدند، در فتنه سال ۸۸ اتفاقاتی که برای کشور ایجاد کردند که با حضور مردم این فتنه خاموش شد.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران در این شرایط و دوراهی ها پیروز و سربلند بیرون آمد و توانست در تمام این مقاطع که برخی از افراد گرفتار انحراف شدند، اما سپاه در کنار امامین انقلاب در مسیر انقلاب حرکت کرد و در کنار مردم به معنای واقعی پاسدار انقلاب بود.

فرمانده سپاه بروجرد خاطر نشان کرد: سپاه از اول انقلاب تاکنون هویت اصلی، ارزشی و انقلابی خود را نگه داشته است و سپاه با هویت انقلابی وارد عرصه هایی شد که یکی از این عرصه ها، عرصه جهاد و شهادت است به طوری که سپاه در عرصه شهادت طلبی کارنامه درخشانی دارد و پیر و جوان در سپاه با جان و دل این مسیر را انتخاب کردند و ولایت فقیه و شهادت طلبی دو مولفه مهم در سپاه پاسداران می باشد.

حسنوند گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون سپاه در عرصه های مختلف خوش درخشیده است و در عملیات های نظامی این موفقیت و پیشرفت را نشان داده است که سپاه با همکاری نیروهای مسلح به عنوان مدافعان حرم توانستند با فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی، داعش را شکست دهند.

وی با اشاره به نگرانی دشمن از پیشرفت های موشکی ایران، افزود: پیشرفت ایران در عرصه موشکی تهدیدی جدی برای دشمن محسوب می شود و این پیشرفت، خواب را از چشمان دشمن ربوده است که جبهه مقاومت روز به روز پیشرفت می کند و اسرائیل را محاصره کرده اند.

فرمانده سپاه بروجرد با اشاره به فعالیت های سپاه در عرصه های اجتماعی، سلامت و محرومیت زدایی گفت: با شیوع کرونا، سپاه و بسیج به میدان آمدند و با ایجاد پایگاه هایی برای واکسیناسیون توانستند ۹۰ هزار نفر را علیه کرونا واکسینه نمایند.

حسنوند محرومیت زدایی را یکی از مهمترین عرصه های فعالیت سپاه برشمرد و افزود: اعزام گروه های جهادی در بخش های مختلف با هدف محرومیت زدایی صورت می گیرد که در بروجرد برای ۳۱ نفر از محرومان توسط همین گروه های جهادی، منزل ساخته شده است.

وی با اشاره به کمک مومنانه بیان کرد: این کمک ها طی دو سال گذشته صورت گرفته و خانوارهای نیازمند شناسایی و بسته های معیشتی، لوازم التحریر، جهیزیه و یا سایر اقلام به انها اهدا می شود به طوری که تاکنون ۵۰ هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شده است.

انتهای پیام/