حجت الاسلام شاهرخی گفت: ترویج فرهنگ شهادت جامعه را به سمت سعادت، هدایت می کند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد، اظهار داشت: بشر امروزی از علم و دانش و خرد و تجریه برخوردار است ولی نتوانسته مشکلات جامعه بشری را حل کند، گاهی علم و پیشرفت را در خدمت جنگ افروزی قرار می دهند، امروز زورگویان عالم از علم و تکنولوژی در جهت دست درازی به حقوق و سرزمین ملتها و در جهت تخریب و نابودی بشریت استفاده می کنند، در حالی که غربیها که خود را متمدن می دانند که یک دروغ آشکار است، مصادیق متعددی و کتاب هایی در رابطه با این دروغگویان نوشته شده که چگونه علم و فناوری را در جهت تخریب بشریت به کار برده اند.

وی با اشاره به حمله شیمایی به حلبچه،افزود: : ۲۵ اسفند سال ۱۳۶۴ حمله دیکتاتور عراق به حلبچه است که مواد شیمیایی را که غربیها در اختیار این عنصر پلید قرار دادند مردم زیادی را به کشتن داد، سران کشورهای غربی که در این جنایت شریک هستند تاکنون در هیچ دادگاهی پاسخگو نبوده اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در فلسطین، یمن، عراق، سوریه و ده ها کشور دیگر می بینیم صاحبان قدرت، ملتها را در فشار و رنج قرار داده اند، در چنین وضعیتی با آن ظهور و عزیزترین انسان روی زمین در عصر حاضر، اسلام آنچنان نفوذ پیدا می کند که ناامنی و جنگ از صفحه روزگار محو می شود و بندگان خدا عبادت خالص را در زمان ظهور حضرت به جا می آورند.

وی تصریح کرد: در سالی که گذشت ویروس کرونا، آزمونی بزرگ برای ملت ایران بود، دانشگاه های علوم پزشکی و کادر درمانی در اوج این افتخار هستند که جان و سلامت خود را در خدمتگزاری به مردم قرار دادند البته مجموعه هایی هم به صورت داوطلبانه به این طیف اضافه شدند و مردم و جوانان به صورت جهادی خدمات با ارزشی را ارائه دادند.

شاهرخی گفت: هم دولت در این روزهای پایانی سال برنامه هایش را در مورد عموم اقشار مردم خصوصا اقشار آسیب پذیر اجرا کند چرا که عده ای هستند که نمی توانند زندگی خود را اداره کنند و هم اینکه افرادی که توانایی دارند فعالیت خود را در کمک به این اقشار نیازمند استمرار دهند و نشانه هایی از یک جامعه مهدوی را به نمایش بگذاریم.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به روز ۲۲ اسفند و روز شهدا گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا هم برای زندگی فردی و اجتماعی ما و هم برای آینده کشور حیاتی است، فرهنگ شهادت یعنی سرمایه گذاری جان و سلامت برای حفظ آرمانها و ارزشهای اسلامی و دینی و انسان های خاصی موفق می شوند این سرمایه گذاری را انجام دهند و این فرهنگ هرگاه در جامعه رواج یابد فرهنگ نگاه مادی را از بین می برند و شهیدان چنین نگاهی داشتند.

وی بیان کرد: همه سازمانها وظیفه دارند در ارتقای فرهنگی و اشتغال خانواده های شهدا و جانبازان نقش خود را ایفا کنند، بنیاد شهید برای خدمت به خانواده های شهدا تشکیل شد ولی به تنهایی قادر به اجرای همه برنامه ها نیست و همه باید پای کار باشند و قوانینی مصوب شوند و اجرایی گردند.

شاهرخی با اشاره به روز جوان گفت: جوانان ایران در ولایتمداری، ادب، وقار، سخاوت و عبادت و ایثار، حضرت علی اکبر(ع) را الگوی خود قرار دادند که این را در دفاع مقدس و دفاع از حرمین دیدیم، جوانان امروز در عصر غیبت باید پیوند معنوی و معرفتی با امام خود داشته باشند و تلاش علمی از دیگر وظایف آنهاست و در گام دوم انقلاب در پنجمین دوره از حیات اسلامی نیازمند جهادی بزرگ هستیم و جوانان در این جهاد بزرگ محور حرکت هستند و مسئولین از این سرمایه ها استفاده نمایند.

وی با اشاره به دیدار رهبری با نمایندگان خبرگان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدارهم بر جهاد تبیین تاکید کردند و هم بر قوی شدن ملت و دولت و هم تاکید داشتند که با فرامین رهبری مسیر برای همه روشن شده است.

انتهای پیام/