ابراهیمی با بیان اینکه ۹۵۰ میلیارد تومان برای احیای واحدهای صنعتی اختصاص یافت، گفت: تلاش جهادی در حال انجام است که شاهد تحرکات لازم در حوزه صنعت، کشاورزی، استارتاپ ها و سایر بخش ها باشیم.

سیروس ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: تلاش شبانه روزی با این هدف است که بتوانیم زنجیره گسسته واحدهای تولیدی را به هم وصل نماییم و با احیای واحدهای راکد، شاهد برطرف شدن بخشی از مشکلات اشتغال و اقتصاد باشیم، ادامه دارد.

وی افزود: واحدهای تولیدی که تعطیل شده اند، گره های تو در تو دارند که از همه ظرفیت ها برای احیای آنها استفاده می شود، در همین راستا با بانک صنعت، معدن و تجارت برای رفع مشکل شش واحد تولیدی استان، جلسه ای برگزار شد که در نهایت قرار شد ۹۵۰ میلیارد تومان برای احیای این واحدها اختصاص داده شود.

معاون اقتصادی استانداری لرستان تصریح کرد: برای بایر افلاک ازنا ۲۰۰ میلیارد تومان، سیمان سفید زاگرس ۱۴۰ میلیارد، ماشین سازی کیهان خرم آباد ۶۰ میلیارد تومان، ماشین سازی لرستان ۲۰۰ میلیارد و یخچال سازی ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده تا این واحها وارد چرخه تولید شوند.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: لاستیک سازی نیکرو نیازمند ۵۵۰ میلیارد تومان است که قرار شده با ۱۷۰ میلیارد تومان فاز اول طرح را اجرایی کند ولی در این زمینه هنوز به توافقی نرسیده ایم اما پیگیری ها ادامه دارد.

وی بیان کرد: علاوه بر این موارد نیز، قرار است با هلدینگ انرژی بنیاد مستضعفان جلسه ای برگزار شود که در استان در حوزه نفت و انرژی سرمایه گذاری نمایند.

معاون اقتصادی استانداری لرستان گفت: تلاش جهادی و شبانه روزی هایی در حال انجام است که شاهد تحرکات لازم در حوزه صنعت، کشاورزی، استارتاپ ها و سایر بخش ها باشیم و بتوانیم وضعیت استان را به سمت مناسب سوق دهیم.

انتهای پیام/