جهانی گفت: تعاونی های استان لرستان 29 هزار دلار کالا صادر کردند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی جهانی با بیان اینکه یکی از اولویت های ما در بخش ایجاد اشتغال، گسترش فرهنگ تعاون و کار گروهی در استان است، اظهار داشت: تعاون به عنوان یکی از حوزه های مهم اقتصادی کشور است که باید اهمیت بیشتری به این حوزه در جهت توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی شود چرا که با تجمیع سرمایه های خرد اعضای تعاونی ها فرهنگ کار گروهی و فعالیت مردم در بخش اقتصادی را بیشتر می کند.

وی افزود: امسال با توجه به تعهد استان در تشکیل ۴۵ تعاونی، اما ۱۰۱ تعاونی با عضویت هزار و ۵۷۵ نفر و ایجاد فرصت شغلی هزار و ۲۰۶ نفر در لرستان تشکیل شده است.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به بازار فروش تعاونی های استان به وسیله صادارات اشاره کرد و گفت: امسال نیز میزان صادرات انجام شده توسط شرکت های تعاونی لرستان بالغ بر ۲۹ هزار ۶۴۷ دلار بوده که محصولات تعاونی استان به خارج از کشور صادر شده است.

وی نظارت مداوم و مستمر بر فعالیت تعاونی های استان را یادآور شد و عنوان کرد: در شش ماهه نخست سالجاری ۸۱۲ مورد بازرسی و نظارت از واحدهای تعاونی استان انجام شد.

جهانی مهم‌ترین راهبردهای در توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها را ارائه آموزش‌های لازم، عنوان کرد و گفت: کارشناسان این اداره‌ کل با همکاری جهاد دانشگاهی استان و با هدف افزایش دانش تولید در عرصه اقتصادی ۲۵ هزار و ۴۸۰ نفر ساعت آموزش‌های عمومی، تخصصی، حقوقی و مدیریتی برای تعاونگران لرستانی ارائه کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در استان لرستان ۳ هزار و ۱۲ تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی در زمینه های مختلف اقتصادی فعالیت دارند که جمعیتی معادل ۳۸ هزار نفر در این تعاونی‌ها شاغل هستند.