کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد معتقد است با وجود اهمیت جام تختی در روند چرخه انتخابی، اما این تورنمنت بین المللی پایان تلاش مدعیان برای حضور در رویدادهای پیش رو نیست.

به گزارش سفیرافلاک، طبق تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد تاکنون دو مرحله از چرخه انتخابی در سال ۱۴۰۰ پشت سر گذاشته شده و مرحله سوم نیز به زودی در قالب رقابت‌های جام تختی در خرداد ماه سال آینده در تنکابن استان مازندران برگزار می‌شود.

بدین ترتیب نخستین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان هم از روز ۱۴ اسفند آغاز شده و تا ۲۷ اسفندماه در محل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده ادامه دارد.

اما این پایان کار شاگردان پژمان درستکار نیست و آزادکاران مدعی باید همچنان برای حضور در مسابقات جهانی صربستان، بازی‌های آسیایی چین و بازی‌های کشورهای اسلامی ترکیه تلاش کنند.

به همین دلیل چرخه انتخابی و نحوه گزینش آزادکاران ملی پوش همچنان در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت و به هیچ عنوان نمی‌توان انتخاب آزادکاران برای حضور در یک رویداد بین المللی را انتخاب قطعی او برای رویدادهای بعدی دانست.

بعد از آن نیز اگر در وزنی انتخاب نهایی برای مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ اتفاق نیفتاده باشد، انتخاب ملی‌پوش در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد صورت می‌گیرد.

در همین راستا پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم با تاکید به این موضوع معتقد است جام تختی یکی از مراحل مهم چرخه انتخابی تیم ملی است، اما انتخاب نهایی کادر فنی نخواهد بود. وی از جام تختی به عنوان مصافی در حد و اندازه نیمه نهایی در چرخه انتخابی یاد کرد و اظهار داشت: «ما بعد از جام تختی، مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را پیش رو داریم. در برخی اوزان تمام مدعیان در قهرمانی کشور حضور داشتند، اما اگر کشتی‌گیری موفق به کسب مدال طلای قهرمانی آسیا هم شود، ملی‌پوش ما خواهد بود.»

اسامی اردونشینان تیم ملی کشتی آزاد به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک (لرستان) – رضا مؤمنی (مازندران) – عرفان آئینی (تهران) – پوریا ترکمان (مرکزی)
۶۱ کیلوگرم: داریوش حضرتقلی زاده (خراسان شمالی) – محمدباقر یخکشی (مازندران) – سعید انوری (تهران)
۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی (مازندران) – مرتضی قیاسی (لرستان) – محمدرضا باقری (مازندران) – کیان محمودجانلو (مازندران)
۷۰ کیلوگرم: محمدمهدی یگانه جعفری (مازندران) – امیرمحمد یزدانی (مازندران) – علی اکبر فضلی (مازندران)
۷۴ کیلوگرم: یونس امامی (تهران) – محمدصادق فیروزپور (مازندران) – امیرحسین حسینی (تهران)
۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی (مازندران) – علی سوادکوهی (مازندران) – مصطفی قیاسی (لرستان) – بهمن تیموری (کرمانشاه)
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (مازندران) – علیرضا کریمی (البرز) – محسن مصطفوی (آذربایجان شرقی) – مجتبی اصغری (گیلان)
۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم پور (مازندران) – امیرحسین فیروزپور (مازندران) – احمد بذری (مازندران)
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج (مازندران) – محمدحسین محمدیان (مازندران) – میثم عبدی (مازندران)
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (مازندران) – یداله محبی (کرمانشاه) – محمد مرادی (کرمانشاه)

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر