تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر هم دست پر میدان را ترک کرد و این بار توانست تیمی را شکست دهد که یک هفته قبل پرسپولیس را مغلوب کرده بود.

به گزارش سفیرافلاک، نتیجه دیدار شب گذشته استقلال مقابل صنعت نفت هیچکس را غافلگیر نکرد و آبی‌ها همان نتیجه‌ای را مقابل میهمان خود گرفتند که عمدتاً بازی‌های خود را در این فصل با آن نتیجه به پایان می‌رسانند.

شاگردان مجیدی درست یک هفته بعد از آنکه علی منصور و تیمش نزدیک ترین رقیب آنها را شکست داده بودند، این تیم را با شکست از ورزشگاه آزادی بدرقه کردند تا مهم‌ترین دستاورد این بازی، حفظ فاصله ۶ امتیازی با نزدیک ترین تعقیب کننده قبل از دربی باشد.

اولین دربی فصل بین سرخابی‌های پایتخت در هفته هشتم برگزار شد و بدون گل به پایان رسید. پس از آن بازی روزگار در لیگ بیست و یکم کاملاً به کام آبی پوشان شد و ماشین امتیاز جمع کن استقلال حداکثر امتیازات ممکن را به حساب خود ریخت و بسیاری از رکوردهای لیگ را نیز جابجا کرد.

شاگردان مجیدی که حالا رکورد طولانی‌ترین مدت شکست ناپذیری در فوتبال ایران را با ۲۲ هفته بدون شکست در اختیار دارند، در ۱۴ بازی بین دو دربی نیم فصل اول و دوم ۱۲ پیروزی و ۲ تساوی ثبت کرده و در مجموع ۳۸ امتیاز از مجموع ۴۲ امتیاز موجود را به حساب خود واریز کرده‌اند. این به معنای کسب ۹۰/۵ درصدی امتیازات است که می‌توان آن را یک رکورد جالب توجه دانست.

استقلالی‌ها در این ۱۴ بازی تنها در ۲ بازی خارج از خانه مقابل آلومینیوم در هفته سیزدهم با نتیجه یک – یک و نساجی در هفته بیستم با نتیجه بدون گل متوقف شده‌اند و در ۱۲ بازی به ترتیب مقابل پیکان، سپاهان، شهر خودرو، فولاد، مس رفسنجان، نفت مسجد سلیمان، هوادار، ذوب آهن، تراکتور، فجر سپاسی، گل گهر و صنعت نفت به پیروزی رسیدند. آنها در این ۱۴ بازی ۲۲ گل زده، ۵ گل خورده و ۱۰ کلین شیت دارند.

پیروزی یک بر صفر با ۶ بار تکرار پر تکرار ترین نتیجه آنها در این ۱۴ بازی است و بعد از آن پیروزی با نتیجه ۳ بر صفر با ۳ بار تکرار دومین نتیجه تکراری شان است.

شاگردان مجیدی که در پایان هفته بیست و دوم با ۵۴ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارند، در هفته بیست و سوم لیگ برتر میهمان پرسپولیس هستند که این بازی از ساعت ۱۵:۳۰ روز پنجشنبه ۲۶ اسفند در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر